Листопад 2019

Вівторок, 26 Листопад 2019

Кодимщина вшанувала пам'ять жертв голодоморів в Україні 1932-1933 рр.

77423144 2544279455663120 1619995843677388800 o

75653258 2544279938996405 5621341123575283712 o

76756932 2544279908996408 4870204742833274880 o

Кодимщина вшанувала пам'ять жертв голодоморів в Україні

Пам'ять про Голодомор 1932-1933 рр. має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі. Відповідно до Указу Президента України щороку остання субота листопада - це День пам'яті жертв голодоморів в Україні, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників.

Найжахливіший з них - Голодомор 1932 - 1933 років, який Законом визнано геноцидом українського народу, прокотився кількома смертоносними хвилями Україною, забрав мільйони життів, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори.

Упродовж 1932–1933 років більшовики застосували голод як зброю масового ураження, в результаті чого мільйони людей загинули, десятки мільйонів зазнали голодування, пустками лишилися тисячі будинків, сім'ї розпалися, з'явилася велика кількість безпритульних і сиріт. Ба більше, після Голодомору в тих, хто все ж його пережив, намагалися забрати пам'ять, приректи на амнезію та мовчання. Комуністичний режим робив все, щоб змусити голоси свідків про злочин більше ніколи не зазвучали.

Ця трагічна подія - одна з найстрашніших гуманітарних катастроф в історії людства. За своїм вражаючим масштабом її можна порівняти лише з втратами нашого народу від Другої світової війни.

Розбудовуючи державу, ми маємо пам'ятати про сумні і радісні періоди нашого життя, вчитися на помилках, робити все можливе, аби не повторилося подібне. Мир та злагода в суспільстві будуть сприяти розбудові нашої держави на принципах демократії, толерантності та гуманізму.

Сьогодні ми всі маємо усвідомити: тільки власна Незалежна держава може гарантувати, що подібні злочини проти людства більше не повторяться на нашій землі.

В листопаді в районі відбулись різноманітні заходи з метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні. В освітніх та бібліотечних установах, районному історико-краєзнавчому музеї організовані художні, фото-документальні та книжкові виставки, літературно-історичні читання, бесіди, лекції, «круглі столи» за тематикою трагічних подій 30-х років минулого століття. В населених пунктах Кодимщини впорядковувались пам'ятники, пам'ятні знаки, місця масових поховань загиблих під час голодоморів.

У закладах освіти організоване проведення тематичних уроків, лекцій, виховних годин, вечорів Пам'яті про історичні події 30-х років в Україні та нашому краї.

23 листопада, у День пам'яті жертв Голодомору, у районному центрі, населених пунктах району відбулись мітинги, поминальні церемонії з покладанням траурних вінків, свічок, квітів та колосків до меморіальних знаків, вшануванням пам'яті померлих хвилиною мовчання за участю представників органів державної влади, місцевого самоврядування, трудових колективів установ та організацій, представників об'єднань громадян та ЗМІ.

У районному центрі у жалобних заходах взяли участь, голова районної ради О. Чернійчук та голова райдержадміністрації Г. Гладенький. У своїх промовах посадовці акцентували увагу на тому, що під час геноциду 32-33 років XX ст., влаштованого більшовицьким режимом, в Україні загинули мільйони безвинних людей; Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми завжди згадуємо з сумом та гіркотою; попри всю нелюдську жорстокість більшовицького режиму Голодомор не зламав волю народу; повсюдно українці чинили спротив колективізації та продрозкладці, відомі також чисельні факти солідарності та взаємодопомоги, які вони виявляли у ті моторошні часи; сьогодні (в умовах зовнішньої загрози) ми повинні винести належні уроки з трагічних подій минулого історії, щоб не допустити їх у майбутньому. Промовці також закликали всіх мешканців міста та району долучитись до всеукраїнської акції „Засвіти свічку", яка розпочнеться о 16 годині хвилиною мовчання.

Проведення заходів з вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні сприяло об'єднанню, консолідації громадськості, утвердженню в суспільстві демократичних цінностей, відновленню історичної правди та справедливості.

Read more

21 листопада відбулись урочисті заходи присвячені Дню Гідності та Свободи.

76651499 2540194336071632 1425938531070509056 o copy

76756861 2540193659405033 6271014575601090560 o copy

77314675 2540193936071672 6038567196035121152 o

 

21 листопада в місті Кодима, населених пунктах району відбулися численні меморіальні урочисті заходи, присвячені Дню Гідності та Свободи за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013 - 2014 роках, учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил, представників волонтерських рухів, духовенства.

У закладах освіти та бібліотеках Кодимщини пройшли лінійки, уроки мужності, години спілкування, виставки дитячих малюнків, уроки пам'яті, години патріотизму та історичні подорожі, перегляд документальних фільмів.

Голова районної ради О. Чернійчук та голова райдержадміністрації Г. Гладенький, відвідали цього дня районний історико-краєзнавчий музей, переглянули фотовиставку «Борці за Україну ХІХ-ХХІ ст.» та взяли участь в урочистостях з нагоди свята.

Присутні у залі представники військових формувань, школярі з цікавістю слухали інформацію про доленосні події в Україні, історію багатьох поколінь кращих синів і доньок України, які впродовж віків боролись і працювали задля незалежності народу, торжества справедливості та утвердження і додержання прав людини.

- Сьогодні ми формуємо нове обличчя України, ми здатні, як і в далекі часи наші волелюбні пращури, захистити її від внутрішнього та зовнішнього ворогів, що посягають на її цілісність, гідно відповідаємо на всі виклики часу.

«Ми живемо у складні часи, є учасниками та свідками кривавих подій, ми причетні до доленосних змін, навчилися долати кризові ситуації та перемагати. Тому на нас лежить відповідальність за об'єктивність інформації, яку ми залишимо наступним поколінням. Ви повинні знати: український народ не зламати, волю — не відібрати, із обраного шляху — не звернути», - сказав очільник району.

Про вічні цінності українців— Гідність і Свободу, духовне оздоровлення нації, сприятливе середовище для розвитку громадських інституцій наголосив у своїй промові й О. Чернійчук.

Керівники району побажали усім віри у краще майбуття нашої великої держави, високих цілей та здійснення задумів, прогресивних реформ та достойного життя.

Поіменно згадали загиблих на Майдані, вшанували полеглих на Сході захисників України — наших земляків, хвилиною мовчання.

Завершив захід зверненням до молоді військовослужбовець 9 Вінницького батальйону 59 бригади Василь Поглід:

- У війні немає романтики. І для солдата вона не завершується ніколи. Знову і знову серце переповнюють болючі спогади. Та коли ми, повернувшись додому, бачимо, що ворог, який не переміг на війні, інформаційно перемагає у свідомості українців на мирних територіях— це неприпустимо і дуже боляче. Тому закликаю вас: думайте, відсікайте вигадку від істини, і не сумнівайтесь — за нами правда!

Героям слава!

Read more

Вівторок, 19 Листопад 2019

УВАГА! Безоплатна правова допомога.

ПРЕСАНОНС

7-8 ГРУДНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ХАКАТОН З ДОСТУПУ ДО ПРАВОСУДДЯ

Координаційний центр з надання правої допомоги спільно з громадською організацією KYIV Legal Hackers 7-8 грудня 2019 року проводить Access to Justice Hackathon.

Захід відбудеться на базі правових клубів PRAVOKATOR у Дніпрі, Львові, Києві, Одесі та Харкові.

Запрошуємо юристів, студентів, програмістів, маркетологів, дизайнерів зануритися в атмосферу legal tech.

На Access to Justice Hackathon ви зможете:

- розвинути і втілити ідеї надання юридичних послуг людям, які не можуть дозволити собі оплачувати послуги класичних юристів;

- створити продукти, націлені на захист прав, боротьбу з дискримінацією, булінгом, насильством в сім'ї та іншим;

- придумати альтернативні способи вирішення юридичних проблем, які доведуть, що правосуддя може бути простим і доступним.

Якщо ви зацікавлені в партнерстві, пишіть сюди: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Деталі тут: https://legalhackathon.net/

Реєстрація учасників тут: http://bit.ly/2PWGEgM

Партнерами системи надання БПД у проведенні Access to Justice Hackathon є: Міжнародний фонд «Відродження», Програма USAID «Нове правосуддя» – USAID New Justice Program, Open World Ukraine - програма обмінів усередині законодавчої гілки влади США, лабораторія інноваційного розвитку UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, UNHCR Ukraine – Агентство ООН у справах біженців в Україні.

Read more

П'ятниця, 15 Листопад 2019

Відбулась 42 позачергова сесія Кодимської районної ради

13

12 copy

14

14 листопада в залі засідань Кодимської районної ради відбулося засідання 42 (позачергової) сесії районної ради.

У сесії взяли участь заступник голови районної ради Чернійчук О.А., голова районної державної адміністрації Гладенький Г.М., депутати районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

На початку сесії за традицією привітали всіх депутатів, які відсвяткували свій день народження у міжсесійний період.

На 42 сесії районної ради сьомого скликання було розглянуто 5 питань порядку денного та за ініціативи депутатів обрано голову Кодимської районної ради - Чернійчука Олега Анатолійовича.

 

        Виконавчий апарат приєднується до всіх привітань та бажає голові Кодимської районної ради гарних, плідних здобутків та успіхів в роботі на благо Кодимщини!

       Нехай у всіх починаннях Вас супроводжує удача, розуміння та підтримка колег і однодумців, а непроста відповідальна робота приносить задоволення і перемоги. Нехай ніколи не вичерпується Ваша особиста людська принадність, доброта, відкритість, порядність, толерантність, прагнення прийти на допомогу всіх, хто на неї потребує.

      Переконані, що ваші професійні якості, досвід роботи, енергія і цілеспрямованість будуть завжди стояти на варті інтересів жителів району та нашої держави.

Read more

В Кодимі відбувся чемпіонат області з шахів.

 

75543667 2520827728008293 6703601426796380160 o

75521785 2520828014674931 5945641498367229952 o

75189366 2520827978008268 3138506145635762176 o

Шахісти всієї області змагалися в Кодимському шахово-шашковому клубі.

Чемпіонат області з шахів, організований в районному шахово-шашковому клубі за сприяння Кодимської районної ради та особисто заступника голови райради Олега Чернійчука та голови райдержадміністрації Геннадія Гладенького, тривав три дні і завершився 10 листопада урочистим відзначенням переможців.

За підсумками, оголошеними головним суддею змагань Людмилою Потаповою з смт Піщанки, що на Вінниччині, перше місце в змаганнях виборов Костянтин Мунтян з Ширяївського району. В його здобутку 7.5 очок з 9 можливих. Друге місце посів Микола Руссєв з міста Ізмаїл. Цей гравець має 6.5 очок з 9 можливих. На третьому місці – Олександр Бернацький з Лиманського району, який теж набрав 6.5 очок.

Серед жінок перше місце, отримавши 5.5 очок, посіла кандидат в майстри спорту Ольга Апостолакій з Ізмаїлу. Друге – виборола Ольга Лук'янцева з міста Южне, з таким же результатом по очках. І на третьому місці – Вікторія Руссєва, також з Ізмаїлу, у якої 5 очок.

Переможці і призери були нагороджені почесними грамотами, медалями, кубками та грошовими преміями. Також грамотами та пам'ятними подарунками були відзначені найстарший учасник кандидат в майстри спорту 83-річний Микола Дячук з Березівки та наймолодший – 9-тирічний Михайлик Ободовський з Ізмаїлу. Церемонію нагородження провів заступник голови районної ради Олег Чернійчук. Організатори та учасники чемпіонату висловлюють вдячність постійному спонсору шахових змагань – депутату районної ради, керівнику ТОВ «Екслюзив Агро» Миколі Лупашку.

Read more

Понеділок, 04 Листопад 2019

31 жовтня відбулись урочистості з нагоди професійного свята соціальних працівників Кодимщини.

76609856 2497541163670283 6316786291182665728 n

75450099 2497541883670211 533166670210924544 n

76782721 2497541867003546 4308796193044955136 n

75002979 2497538290337237 3226435280214949888 n

31 жовтня відбулись урочистості з нагоди професійного свята, за участі соціальних працівників Кодимщини, фахівців різноманітних соціальних підрозділів та служб району, відбулись у приміщенні територіального центру. Учасників зібрання привітали голова райдержадміністрації Геннадій Гладенький, заступник голови районної ради Олег Чернійчук, заступник голови РДА Галина Ярославська, начальник управління соціального захисту Оксана Гайдук, директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Лариса Медлярська, директор територіального центру соціального обслуговування Людмила Сімашкевич. Вони висловили вдячність працівникам соціальної сфери за самовіддану працю, за тепло сердець, яке вони дарують людям. З нагоди свята низка фахівців були нагороджені почесними грамотами РДА та районної ради.

Святкові заходи продовжились наступного дня: 1 листопада у малій залі районного будинку культури ім. Шевченка зібралися ті, хто присвятив життя піклуванню про людей, служінню народові України саме в соціальній сфері.

- На ваші плечі покладене одне з найважливіших і відповідальніших завдань – державна підтримка і соціальний захист громадян, заснований на принципах індивідуального підходу до кожної людини. Виконання цієї місії неможливе без доброти, такту, а часом і самозречення.

Забуваючи про власні негаразди, не шкодуючи сил і не рахуючись із часом, в будні і свята ви першими відгукуєтесь на біди, турботи і жалі знедолених, одиноких громадян. Саме на вас лягає величезний тягар чужих проблем, болю, страждань", - сказав Г. Гладенький, звертаючись до присутніх. Він подякував працівникам соціальної сфери за служіння обраній справі, професіоналізм та витримку, милосердя і співчуття; побажав щастя, здоров'я, добра і достатку, сил та натхнення для нових добрих справ в ім'я кращої долі нашого краю та держави.

Привітали соціальних працівників також заступник голови районної ради О. Чернійчук, депутат районної ради, керівник районної ветеранської організації І.Тростянецький.

За сумлінне виконання службових обов'язків, особистий внесок у справу соціального захисту населення, високу професійну майстерність та з нагоди свята численні працівники соціальної сфери були нагороджені грамотами районної державної адміністрації, районної ради та районної ветеранської організації.

В цей день святковий настрій та позитивні емоції подарували працівникам соціальної сфери зі сцени творчі колективи району — талановитими виступами та чудовими хореографічними номерами.

Read more

Календар новин

<< < Листопад 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30