Олег Чернійчук ініціював нараду з водозабезпечення жителів міста водою

20200925 090334

25 вересня голова районної ради Олег Чернійчук ініціював нараду з нагального вирішення питання забезпечення питною водою жителів Кодими — району, більш відомого у місцян як «озеро». На нараді присутні: виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації, депутати обласного, районного, міського рівнів, керівники структурних підрозділів РДА та районної ради, представники громадськості.

 

О. Чернійчук підтвердив той факт, що перед жителями частини Кодими (яка охоплює вулиці Квіткова, Героїв АТО, Грушевського, Добровольського та інші) постала гостра проблема — вони потерпають від засухи та відсутності води, оскільки її рівень у приватних криницях знизився, а централізоване водопостачання відсутнє. З огляду на критичну ситуацію, до районної ради надійшов лист від депутатів міської ради з проханням допомогти вирішити існуючу проблему. Голова райради нагадав, що у 2017 році міська рада делегувала повноваження КП «Облтрансбуд», яка мала б виконати усі роботи з водозабезпечення вказаного району. (Нагадаємо, що йдеться про 4,8 мл. грн., які мали бути освоєні для повного завершення даного проєкту). Однак, на сьогодні обсяг зобов’язань виконаний не в повній мірі —  частина Кодими залишається без води. Проведені перемовини лише підтвердили той факт, що до кінця 2020 року коштів для закінчення робіт не передбачається. Директор КП «Облтрансбуд» В. Снітко, на пропозицію голови райради, погодився передати вже виготовлену проєктно-кошторисну документацію місту, щоб далі, власними зусиллями, завершити роботи.

 

Присутні висловили різні думки з цього приводу.

 

О. Гуцол, заступник голови міської ради повідомив про обсяг виконаних робіт комунальним підприємством: встановлений трубопровід, водонапірна башта, але не вирита водозабірна артезіанська свердловина; назвав вулиці, яких торкається проблема; інформував про витрачені кошти та необхідну їх кількість для завершення робіт.

 

Т. Бородіна, депутат міської ради, звинуватила людей, які відмовились свого часу від централізованого водопостачання, бо мали власні криниці та самих депутатів міста за бездіяльність: проблему потрібно було передбачити завчасно. Зараз таке одним днем не вирішити.

 

О. Євтодій, начальник відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля – головний архітектор району запропонував, щоб «виграти» час, ні в якому разі не розривати договір з КП «Облтрансбуд», а об’єднати кошти районного, місцевого бюджетів, спонсорські кошти, передати їх на обласний рівень та вказаному підприємству завершити роботи.

 

Т. Ніколішина, начальник фінансового управління райдержадміністрації, стосовно фінансової допомоги повідомила, що це реально — у разі перевиконання дохідної частини бюджету. Також можливо буде переглянути не першочергові платежі і «перекинути» кошти на вирішення вказаної проблеми.

 

О. Гуцол також інформував про можливість виділення коштів і з бюджету міської ради.

 

В. Мегіс, виконуючий обов’язки РДА: вже зрозуміло, що фінансування з обласного бюджету не буде. Отже, проблему потрібно вирішувати на районному і місцевому рівнях і лише в законодавчому руслі.

 

Такі пропозиції, з деякими доповненнями, підтримали усі присутні.

 

Таким чином, представницька делегація міської ради найближчим понеділком зустрінеться з керівництвом КП “Облтрансбуд” з метою вирішення процедурних моментів передачі коштів для найшвидшого вирішення проблеми нестачі води у м. Кодима. Тим більш, як повідомила Т. Бородіна, до розв’язання питання вже у м. Одеса долучиться депутат обласної ради Олександр Барський.

 

Отже, проблема зрушена з місця: шляхи вирішення окреслені, зацікавлені сторони визначені, відповідальні вже готові до конкретних кроків. 

20200925 090409

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31