МОЗ розподілило регіони України за рівнем епідемічної небезпеки: Одещина у зеленій зоні

брифінг copy

Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розподілила регіони України за рівнем поширення Covid-19. Визначено чотири рівні епідемічної небезпеки — зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. Останній рівень свідчить про найбільш небезпечне поширення епідемії.


В червоній, помаранчевої та жовтій зоні поширення Covid-19 знаходяться адміністративно-територіальні одиниці 8 областей України: Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької.

До червоної зони віднесені Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район Чернівецької області.

Помаранчевий рівень поширення коронавірусної інфекції спостерігається в Луцькому та Любашівському районах Волинської області, в Івано-Франківську і Тисменицькому районі Івано-Франківської області, у Львові та Миколаївському, Пустомитівському та Перемишлянському районах Львівської області, Бережанському районі та місті Бучач Тернопільської області.

При визначенні рівня епідемічної небезпеки використовуються наступні критерії:
• завантаженість в лікарнях не більше 50% ліжко-місць;
• середня кількість проведених тестів — не менше 24 на 100 000 населення;
• коефіцієнт виявлення випадків інфікування — не більше 11%;
• показник динаміки зростання випадків інфікування — не більше 10%.

Наразі в Одеській області спостерігається зелений рівень епідемічної небезпеки.

Передбачається, що в зеленій зоні будуть діяти такі правила: масковий режим у громадських місцях, проведення масових заходів не більше 1 людина на 5 м кв., кількість глядачів у кінотеатрах має не перевищувати 50% від загальної кількості місць у залі, у громадському транспорті пасажири можуть займати виключно сидячі місця.

У жовтій зоні буде обмежено відвідування установ соціального захисту, де знаходяться люди похилого віку. У помаранчевої — заборонена робота засобів розміщення (крім готелів), діяльність розважальних закладів, ресторанів вночі, дитячих таборів, планова госпіталізація, масові заходи можуть проводитися з розрахунку не більше 1 людини на 20 кв. м.

У червоній зоні заборонена робота громадського транспорту, навчальних закладів, ресторанів і ТРЦ.

Рівень епідемічної небезпеки буде переглядатися у регіоні при перевищенні показників упродовж п'яти днів поспіль.

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31