Вітання голови районної ради Олега Чернійчука з Днем хрещення Русі-України

хр5

 

Дорогі жителі Кодимського краю!

 

Як відомо нам з “Повісті врем’яних літ” літописця Нестора, 28 серпня у 988 році відбулася епохальна подія - хрещення Київської Русі-України. Великий князь Володимир поставив перед собою мету об’єднати землі, централізувати владу, і для того необхідна була зміна світогляду.

 

І хто зна, як повернулася б історія східнослов’ян, якби Давньоруська держава не прийняла християнство. Саме церква в ті часи виступила головним фактором консолідації роздрібненості руських князівств, знайомила київських правителів з новими моделями управління, стала головним поширювачем писемної культури, загалом, значно розширилися економічні та культурні зв'язки Київської Русі з багатьма європейськими країнами. Християнство робило людину носієм нової моралі, заснованої на культурі совісті, яка витікає з євангельських заповідей.

Пройшовши "випробування вірою", визначивши віросповіданням закон грецький, Володимир сказав: «Старе минуло, тепер все нове. Нині наблизилося до нас спасіння, ніч минула, а день настав».

То ж вітаю всіх вірян, для яких день Хрещення Київської Русі є визначним! У це світле свято щиро зичу кожному щедрої Божої благодаті, духовної наснаги, міцного здоров'я та довголіття! Віримо, що перші християни – княгиня Ольга та князь Володимир Великий дарують Україні свою молитовну допомогу в утвердженні великих цінностей та ідеалів нашої держави – суверенітету, територіальної цілісності і Незалежності!


Нехай Господь завжди береже Україну і усіх нас!

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31