Червень 2020

П'ятниця, 26 Червень 2020

Вітання голови районної ради Олега Чернійчука з Днем Конституції України!

конст7

Шановні жителі Кодимщини!

Сердечно вітаю вас з Днем Конституції!

Конституція - це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов'язки держави, суспільства та громадян. Конституція у кожній країні світу — це його святиня, оберіг найголовніших цінностей народу — демократії, незалежності, суверенітету, соборності; гарант прав і свобод громадян.

Як відомо, за оцінкою українських істориків, однією з перших європейських конституцій нового часу була конституція Пилипа Орлика. Проте, чинності вона не набула і не розкривала питань власності, кордонів, мови, державних символіки тощо.

І ось, пройшовши різні парламентські слухання та політичні митарства, 28 червня 1996 року, на п’ятому році Незалежності, була прийнята Конституція Української Держави. З того часу, у Конституцію були внесені численні зміни. Це ознака політичного часу - прагнення постійно оновлювати, перезавантажувати, перезапускати Конституцію, іноді прагнути внести зміни “під себе”. Логіка істеблішменту така - ми погано живемо, бо у нас недосконала система влади. Та ні! Суспільство втрачає відчуття святості основного закону. А публічно-владні інституції, які культивують поміж себе корупцію та профанацію основного закону, більше не викликають поваги та підтримки!

Дорогі друзі!

Щиро бажаю усім нам, щоб Конституція України, ця святиня, на яку при Інавгурації у Присязі українському народові кладуть руку (іншу на серце) Президенти, не переписувалася щоразу після зміни влади, а була єдиним, основним, непорушним, недоторканим, з досконалістю норм, правильним у всі часи законом України, обов'язковим для виконання усім без винятку!

Сердечно зичу кожній родині Кодимщини, усім жителям добра, злагоди та фінансового достатку у родинах, радості буття, надії на краще, любові та миру. Давайте регулювати усі суспільні відносини на рівні Конституції і тоді Україна стане дійсно європейською, заможною, правовою державою, яку поважатимуть у всьому світі!

Read more

Вітання голови районної ради Олега Чернійчука з Днем молоді

молодь3

 

Дорога наша молодь!

Сердечно вітаю вас зі святом, тією неповторною порою, коли мрії завжди збуваються, досяжні усі вершини, коли сміливість і відвага домінують над стриманістю та обережністю, коли крила за спиною, а зорі набагато ближче, сонце світить яскравіше і віриш, що життя прекрасне. Молодість - це відкрите гаряче серце, гнучкий допитливий розум та бунтівливий характер, це постійний виклик і стрімке входження до глобалізованого світу.

Молодь — це найдинамічніший соціальний прошарок людства, потенційно найпрогресивніша і найперспективніша його група. І це прекрасно.

Та завжди пам’ятайте й про досвід попередніх поколінь! Вбирайте в себе мудрість і чесноти ваших батьків, дідів, прадідів! І давайте разом розмірковувати, разом шукати відповіді на запити й виклики сучасного світу. Перед нами - чергова зміна епохи, нова доба, і ми чітко розуміємо, що саме ви є її людьми, її керманичами. В добру путь!

То ж здійсніть свою місію і станьте благовісниками нової соціальної справедливості, духовного відродження, милосердя, нових стосунків, вірного служіння державі та народу України!

Щиро зичу вам розправити свої крила і рушити у щасливий політ. Адже життя – це щедра скарбниця, у ньому переховується диво. Бажаю вам глибокого внутрішнього світу, загартованого духу, значущих відкриттів, мудрих наставників, казковості буття та дивовижних мандрів святом! Відкрито приймайте усе, що дарує життєва дорога і завжди попутного вам вітру!

Зі святом!

Read more

Четвер, 25 Червень 2020

Представницька делегація привітала ветеранів

ВЕТЕРАНИ3

 

Голова районної ради Олег Чернійчук разом з головою райдержадміністрації Дмитром Крісановим та головою ветеранської організації району Іваном Тростянецьким здійснили поїздку селами Кодимщини.

Ветерани нашого краю, учасники бойових дій (дещо із запізненням через обмежувальні заходи у зв’язку з розповсюдженням коронавірусної інфекції) отримали почесні відзнаки «75 років перемоги над нацизмом». Слава героям! Ось їх імена:

 

МУРАХОВСЬКА МАРФА ЗИНОВІЇВНА (вдова загиблого учасника бойових дій)

ГРУШЕЦЬКИЙ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ

ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ ІВАН СЕМЕНОВИЧ

КОСТЮК ЛЮДМИЛА ЙОСИПІВНА

ГРУШАНСЬКИЙ ГРИГОРІЙ ЯКОВИЧ

ГЕРАСИМЕНКО ГЕННАДІЙ ВЕНІАМІНОВИЧ

КИРИЛІШИН ВАСИЛЬ ЄВМЕНОВИЧ

 

Ще одна приємна нагода. Сьогодні, 26 червня 2020 року, жителька села Баштанків Кодимського району МУРАХОВСЬКА МАРФА ЗИНОВІЇВНА, відзначає 100 років від дня народження. Щиро вітаємо ювілярку! Сердечно зичимо усім довгих років життя, міцного здоров’я, достатку та миру!

 

ВЕТЕРАНИ2

 ВЕТЕРАНИ1


 

Read more

24 червня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та у справах молоді

24 червня комісія школи3

Начальник відділу освіти РДА Л. Сільницька довела до відома присутніх результати державного фінансового аудиту виконання бюджетної програми «Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами». За даним проведеної Південним офісом Держмитслужби перевірки запропоновано до розгляду питання щодо оптимізації закладів загальної середньої освіти з пониженням ступеню, а саме: Будеївського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад», Баштанківського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад», Петрівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», Тимківського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад».

Посадовець провела аналіз по кожному закладу окремо за такими показниками: наповнюваність класів, кількість учнів (в т.ч. прогнозована), витрати на навчання одного учня, кількість педагогічних працівників, проектна потужність закладів та інші. Наприклад, витрати на навчання однієї дитини у зазначених школах значно (у рази) перевищують аналогічний показник у опорних школах району. Проведена реорганізація, на переконання посадовця, позитивно вплине, зокрема, й на якість навчання, враховуючи набагато ліпше матеріально-технічне оснащення опорних шкіл. Відділ освіти райдержадміністрації в свою чергу забезпечить під’їзд учнів до відповідних шкіл, створить всі можливі умови для всебічного розвитку дітей у більш сприятливих для цього умовах.

Звісно, що такі перетворення порушують звичний життєвий уклад як учнів так і всього педагогічного колективу. Та сільські ради можуть взяти на себе зобов’язання відшкодувати частину витрат — різницю між фактичним та середнім показником по Україні щодо утримання 1 учня.

Після виважених аргументів, дебатів та обговорення, члени комісії одноголосно висловилися за розгляд такого важливого питання на сесії Кодимської районної ради.

 

24 червня комісія школи4


 

Read more

Вівторок, 23 Червень 2020

Державних службовців привітали з професійним святом

23 червня держсл3

 

23 червня керівництво району привітали посадовців з професійним святом — Днем державної служби.

 

Щирі вітання з найкращими побажання щастя, миру, достатку прозвучали від голови райдержадміністрації Дмитра Крісанова.

 

Керуюча справами районної ради Оксана Євтушенко, виказуючи подяку урядникам райдержадміністрації, наголосила на їх важливій місії — забезпечення ефективності діяльності державних органів.

 

- Ви щоденно виконуєте свої завдання, опираючись на такі основні принципи державної служби як служіння народові України, професіоналізм, компетентність, ініціативність, чесність, відданість справі, гуманізм і соціальна справедливість. Спілкуючись з численними громадянами під час вирішення професійних завдань, ви є обличчям держави, взірцем ефективності усієї системи державної служби, - сказала представник органу місцевого самоврядування та побажала усім добра, злагоди, наснаги, нових досягнень та успіхів в подальшій діяльності.

 

За багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, сумлінне виконання своїх посадових обов’язків, тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування та з нагоди професійного свята численні державні службовці нагороджені грамотами Кодимської районної ради та районної адміністрації.


23 червня держсл1

23 червня держсл2

23 червня держсл5

23 червня держсл6

23 червня держсл13


23 червня держсл8

23 червня держсл9

23 червня держсл10

 

Read more

Вітання голови районної ради Олега Чернійчука з Днем державної служби

дс4

Шановні посадовці, ветерани державної служби!

З глибоким почуттям поваги дозвольте привітати вас з професійним святом!

Державний службовець — це особлива професія. Володіючи широкими повноваженнями з одного боку, з іншого - ви представляєте державу, і маєте бути бездоганним взірцем ефективності усієї системи державних інституцій, гідно представляти країну на міжнародній арені.

Переконаний, що кожен з вас володіє глибокими знаннями, достатнім рівнем загальної культури, високими моральними якостями, пізнавальною активністю та самостійністю, здібністю, професійністю і майстерністю, інтересом до діяльності.

Не з чуток, а особисто знаю, що серед вас є талановиті менеджери; віддані справі ініціативні, прогресивні організатори та керівники; обдаровані творчі особистості; загалом - працьовиті та наполегливі, кращі представники соціуму.

І як не складеться ваша доля (враховуючи сучасні стреси і новомодні перетворення) впевнений, вам завжди стане у пригоді набуті досвід, знання і прекрасні людські якості, а минуле залишиться черговим кадром у багатогранному вимірі особистісних здібностей.

Нехай ваш шлях буде наповненим новими злетами й досягненнями, а у всіх планах і починаннях вас супроводжували яскравий успіх і перемоги! Нехай смуток, сум і журба ніколи не перетинають ваших життєвих стежин!

Щиро зичу усім невпинного руху вперед і досягнення мрій, щастя й добробуту, любові і світлої долі, миру й злагоди!

Шановні ветерани державної служби! Знайте, що саме ваш безцінний досвід створив підвалини, міцний фундамент української державності! Ви — її надійна опора! І якщо ми сумніваємося у рішеннях, то знаємо, що ваша сильна рука, безперечний авторитет завжди направить нас правильним шляхом, разом з вами крокуватимемо до основної мети - реалізації інтересів, прав і свобод громадян, служіння народу України! Бажаю вам міцного здоров’я на довгі роки, бадьорості духу, добра, злагоди і втіхи від дітей та внуків!

Зі святом!

Read more

Понеділок, 22 Червень 2020

Олег Чернійчук взяв участь у меморіальному заході до 22 червня - дня початку війни

22 чеврня покладання1

 

22 червня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю між Німеччиною і СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова, але основна частина Другої світової війни.

Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття. Україна потрапила в епіцентр найбільшого в історії людської цивілізації збройного конфлікту.

У цей скорботний день на площі Перемоги, що у місті Кодима, біля Меморіалу загиблим у Другій світовій війні, відбувся меморіальний захід.

Голова районної ради Олег Чернійчук, голова райдержадміністрації Дмитро Крісанов, депутат обласної ради Микола Сорочан, міський голова Володимир Склярук, військові, представники громадськості та ветеранських організацій прийшли, щоб згадати цю трагічну дату в історії, людей, які у грізні роки виявили мужність та відвагу у битві з ворогом.Присутні низько вклонилися тим, хто торував шлях до перемоги протягом усієї війни, відзначили кількість загиблих — наших земляків, та, після хвилини мовчання, поклали квіти до вічного вогню.

Вшануймо сьогодні пам’ять всіх тих, чиї життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні!

Слава героям!

22 чеврня покладання10

22 чеврня покладання3

22 чеврня покладання5

105562286 1138590513176583 4853263399302578097 o

22 чеврня покладання8

 

22 чеврня покладання2

 

22 чеврня покладання6

22 чеврня покладання7

 

 

 

 

 

Read more

Звернення голови районної ради Олега Чернійчука до жителів району з нагоди пам’ятної дати - 22 червня початку війни

день скорботи

Шановні жителі Кодимщини!

22 червня, у день початку німецько-радянської війни, ми відзначаємо День скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́.

22 червня 1941 р. о 3-й годині 15 хвилин німецька артилерія та авіація нанесли несподіваний масовий удар по радянських військах. Цей наступ став початком німецько-радянської війни, або бойових дій на Східному фронті Другої світової війни. За кілька годин під бомбардування потрапили всі міста в західних областях СРСР - Київ, Одеса, Севастополь, а також Мінськ, Мурманськ. Війна із самого початку розпочалася на території України.

У бойових діях на всіх воєнних театрах, за даними українських істориків прямі людські втрати України становили 8-10 млн осіб, загальні демографічні – понад 13 млн. Таким є Український вимір Перемоги.

На жаль, друга світова війна відкрила для українців руйнівну "силу" обох тоталітарних режимів – нацистського та комуністичного. У західній оптиці наша країна фігурує під знаком “Росія”, а відтак зникає з виду. Та розширюючи фокус поза російську перспективу (країну, яка й сьогодні пред’являє геополітичні претензії на статус великої держави та здійснює свавілля на Сході нашої держави) український фактор у перемозі над нацизмом безперечний.

З'ясування масштабів демографічних втрат України в Другій світовій війні та увічнення пам'яті воїнів Червоної армії, вихідців з України, знаходимо в унікальному багатотомному історико-меморіальному виданні "Книга Пам'яті України", на сторінках якого - імена мільйонів загиблих. У 250 томах за областями, за кожним населеним пунктом, подані імена полеглих. Борис Олійник писав: «І доки є пам’ять в людей і живуть матері, допоти й сини, що спіткнулись об кулі, живуть». І це достеменно так.

То ж сьогодні, у День скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́, згадаймо звитягу солдат і офіцерів, які ціною життя гнали ворога з українських земель!

Вшануємо тих, кому випала доля на власні очі побачити її жахіття!

Славімо ветеранів, доземно вклонімося, бо їх ще й досі переслідує привід війни!

Вічна пам’ять і слава усім, хто загинув! Почесті тим, хто боронив і продовжує боронити мир в Україні!

Героям слава!

Read more

22 червня. Скорботна дата

війна4

22 червня 1941 року в порушення Радянсько-німецького пакту про ненапад Німеччина почала війну проти Радянського Союзу — на фронті шириною 3 тисячі кілометрів чотири групи армій загальною чисельністю 157 дивізій і 12 бригад розгорнули наступ в трьох напрямках. Цього ж дня війну СРСР оголосили Італія і Румунія.

Після того, як в 1933 році канцлером Німеччини став Адольф Гітлер, а наступного — його Націонал-соціалістська партія здобула всю повноту влади в країні, ідея розширення життєвого простору для німців стала домінуючою у зовнішній політиці нацистів. У 1936 році в порушення Версальського договору і Локарнських угод німецькі війська зайняли Рейнську область, в 1938-у — приєднали Австрію, яка стала однією із земель Німецької імперії, в 1939-у — окупували і розчленували Чехословаччину.

Всі намагання Британії і Франції "замирити" Гітлера виявились марними — жодна з цих агресій не зустріла серйозної протидії з боку світових держав і 5 січня 1939 року Німеччина заявила претензії на "вільне місто" Данциг (нині — Гданськ), 23 березня змусила Литву передати їй Клайпедський край (Мемель), а 1 вересня того ж рокунапала на Польщу, що стало початком Другої Світової війни. Для нейтралізації можливого втручання СРСР, 23 серпня 1939 року Німеччина підписала з ним Пакт про ненапад і секретний протокол по переділу польської території. 17 вересня 1939 року радянські війська почалиокупацію Польщі і за 12 днів практично без боїв вийшли на Західний Буг і Сян. Наступного дня, 28 вересня, між СРСР і Німеччиною був підписаний Договір про дружбу і кордони, який викреслив Польщу з карти Європи.

В 1940 році Німеччина захопила Данію, Норвегію, Бельгію, Люксембург і Нідерланди; 22 червня капітуювала Франція і рівно через місяць почалась розробка плану «Барбаросса» — стрімкої наступальної операції за участі Румунії та Фінляндії проти СРСР для захоплення її європейської частини до лінії Архангельськ — Астрахань. Згідно із задумом це мало примусити Великобританію, єдину країну, яка не лише не капітулювала, але й вела активні бойові дії, визнати гегемонію Німеччини в Європі.

22 червня 1941 року о 3 годині 15 хвилин після артилерійської і авіаційної підготовки німецькі війська перейшли кордон СРСР. Через 45 хвилин міністр іноземних справ Німеччини Йоахім Ріббентроп вручив радянському послу в Берліні ноту про оголошення війни, а ще через півтори години німецький посол в Берліні зробив аналогічну заяву міністру закордонних справ В'ячеславу Молотову. Того ж дня війну СРСР оголосили Італія і Румунія, наступного — Словаччина, 25 червня — Фінляндія, а 27 червня — Угорщина.

До 1 грудня 1941 року німецькі війська просунулись вглиб території СРСР на 800- 1200 кілометрів і захопили Прибалтику, Молдавію, Білорусію, Україну і значну частину Росії. Низька боєздатність і неготовність Червоної армії до війни, ігнорування Сталіним попередженнь розвідувальних служб про план німецького вторгнення привели до втрати Радянським Союзом важливих сировннних, виробничих і продовльчих районів, смерті мільйонів цивільних, а наступ ворога вдалось зупинити лише на лінії Ленінград — Москва — Ростов-на-Дону ціною життів 3 мільйонів вбитих, більше мільйона поранених і кількох мільйонів полонених.

8 вересня 1941 року було повністю оточено Ленінград,блокаду якого було ліквідовано 27 січня 1944 року. 15 жовтня почалась битва за Москву, з якої було евакуйовано державні, політичні, військові та дипломатичні органи; вона закінчилась 7 січня 1942 року, коли німецькі війська були відкинуті на 100-250 кілометрів. 12 вересня 1942 року німецькі війська підійшли впритул до Сталінграду, битва за який завершилась 2 лютого 1943 року перемогою Червоної армії. Це кардинально змінило хід як Німецько-радянської війни, так і Другої Світової вцілому, перелом в яких був закріплений влітку 1943 року в результаті Орловсько-Курської битви.

 

Read more

Вітання голови районної ради Олега Чернійчука з Днем Медика

мед7

Дорогі наші медики, ветерани медичної галузі!

З глибокою шаною до вашої професії вітаю усіх з професійним святом!

Дозвольте висловити захоплення вашою фаховістю, витримкою, відданістю обраній професії та, часом, й альтруїзмом у повсякденній діяльності. Важливість вашої праці незаперечна, як і у всі часи існування людства!

Третє тисячоліття розпочалося найглобальнішими викликами, екологічними проблемами та потрясіннями, які завдали болючого, нищівного удару по здоров’ю громадян. Нині ви пліч-о-пліч з іншими службами стали в авангарді борців з коронавірусною інфекцією, яка вразила планету, прийняли перший удар на себе. Сьогодні найщиріші слова вам, хто не дав широко розповсюдитися Covid-19 теренами Кодимщини - можна говорити про легкий його перебіг у жителів нашого району.

На жаль, розлад у медичній системі, незрозумілості та відсутність чіткого бачення перспективи, не дають конкретної відповіді на питання — що далі з галуззю медицини? Та це цунамі, я впевнений, ми витримаємо разом задля благополуччя та здоров’я населення України.

Від щирого серця бажаю вам щастя й добробуту, спокою і миру, успіхів і світлої долі, злету і нових досягнень. Нехай людська шана стане для вас втіхою і найвищою нагородою за любов, надію і увагу, за збереженні життя і невтомну працю, а держава, маю надію, згодом оцінить роботу лікарів, піднісши розвиток медичної галузі на належний рівень! Впевнений, ми ще будемо свідками відродження високих традицій і тріумфу вітчизняної медицини!

Зі святом вас, дорогі медичні працівники!

Read more

Календар новин

<< < Червень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30