Травень 2020

Четвер, 28 Травень 2020

Затверджено перспективні плани 24 областей України

пеп

27 травня Кабінет Міністрів України затвердив з доопрацюванням перспективні плани формування територій громад Запорізької, Львівської та Одеської областей. Таким чином, затверджено перспективні плани формування територій громад 24 областей України.Проекти розпоряджень розроблено відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та у відповідності до критеріїв Методики формування спроможних територіальних громад.

Так, у Запорізькій області передбачено 67 спроможних територіальних громад, у Львівській – 73, в Одеській – 92. Плани охоплюють 100% територій областей.

Перспективні плани розроблено спільними зусиллями обласних державних адміністрацій, Мінрегіону, органів місцевого самоврядування, Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, профільних асоціацій, народних депутатів та експертів.

«Завершився складний процес узгодження перспективних планів 24 областей, які стануть основою нового адміністративно-територіального устрою базового рівня», – прокоментував прийняття розпорядження Міністр розвитку громад на території України О. Чернишов.

 

 

Read more

Середа, 27 Травень 2020

Оголошення про формування списку присяжних для Кодимського районного суду

 присяжні

Відповідно до вимог ст.64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», на підставі подання № 2-1360/20 від 25.05.2020 року Tериторіального управління державної судової адміністрації України в Одеській області, з метою забезпечення належного здійснення судочинства на території району, Кодимська районна рада формує список присяжних для Кодимського районного суду Одеської області.

Присяжними можуть бути громадяни України, що досягли тридцятирічного віку і постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду , а також які відповідають вимогам ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та дали згоду бути присяжними.

Не підлягають включенню до  списків присяжних громадяни:

 1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Усіх бажаючих бути присяжними просимо звертатися до 22 червня 2020 року у Кодимську районну раду за адресою: 66 000, пл. Перемоги, 1-1, м. Кодима, каб. № 2, тел. (04867) 2 62 68, (04867) 2 66 75.

Рішення "Про затвердження Положення про порядок формування та затвердження списків присяжних Одеською обласною радою"

http://oblrada.odessa.gov.ua/wp-content/uploads/902-VII.pdf

Read more

Вівторок, 26 Травень 2020

Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19

 вірт пл

В Україні запрацювала Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19
В рамках цього проекту кожен українець має можливість безкоштовно отримати індивідуальні консультації від сертифікованих психологів та тренерів-практиків з емоційного інтелекту Освітнього хабу міста Києва, які дозволять зберегти та зміцнити позитивний емоційний та психологічний стан людей протягом всього часу дії карантину; а також навчатись онлайн м'яким навичкам (soft skills), які потрібні кожному, незважаючи на вік та професію.

Вже в перший день роботи портал відвідало понад 10 000 українців.

Як показав досвід Китаю, під час довгострокової дії вимушених обмежень, спричинених пандемією коронавірусу, різко погіршується психологічний стан людей, що призводить до значного збільшення кількості розлучень, нервових зривів, суїцидів тощо.

Всесвітня організація охорони здоров'я також публічно попередила про можливі серйозні зміни психологічного здоров'я людей на всій планеті.

На жаль, свіжі результати соціологічного дослідження проведеного групою «Рейтинг» свідчать, що серед українців також зростає рівень тривожності.

Зважаючи на це, з метою дії на упередження, даний проект надає можливість людям безкоштовно отримувати: позитивні емоції, психологічну підтримку та корисні знання під час вимушеного перебування на карантині «в чотирьох стінах».

На Платформу можна зайти за посиланням https://moncenter.eduhub.in.ua/

Read more

Відбулося засідання постійної комісії Кодимської районної ради з бюджету, фінансово-економічної політики та власності

26 травня2

26 травня відбулося засідання постійної комісії Кодимської районної ради з бюджету, фінансово-економічної політики та власності.

Депутати заслухали начальника фінансового управління Кодимської районної державної адміністрації Т. Ніколішину з питанням про внесення змін до районного бюджету Кодимського району на 2020 рік у міжсесійний період.

Члени комісії проголосували одноголосно та вирішили: запропонувати голові районної державної адміністрації своїм розпорядженням внести зміни до розподілу видатків районного бюджету Кодимського району на 2020 рік, затверджені рішенням районної ради від 24 грудня 2019 року № 592-VІІ «Про районний бюджет Кодимського району на 2020 рік».

26 травня7

26 травня6

26 травня5

26 травня4

26 травня3

Read more

Як Одеська область виходитиме з каратниту

 моз copy copy

За даними Міністерства охорони здоров'я, Одеська область відповідає критеріям (велика кількість тестувань, незначна кількість нових хворих та невелика заповненість лікарень хворими на коронавірус) згідно яких можна пом’якшити карантин.

Так, із 22 травня на території області поновлюються міжміські пасажирські перевезення. Разом з цим рух громадського транспорту в містах та всередині районів має відновитися рішенням місцевих комісій з надзвичайних ситуацій.

Крім того, працюємо з Укрзалізницею у напрямі повернення залізничного сполучення всередині регіону. Якщо протягом тижня залізничники завершать всі необхідні підготовчі роботи і дозволятиме епідемічна ситуація, приміські поїзди запрацюють вже з 1 червня.

Також відновлять роботу всі установи й заклади – без застосування дистанційної роботи працівників. В окремих організаціях соціального захисту будуть дозволені групові навчання, але для не більш як п’яти осіб.

За умов дотримання рекомендацій МОЗ відкриються й заклади дошкільної освіти. У школах відбудеться ЗНО, а вищі навчальні заклади проведуть вступну кампанію.

Дотримуйтесь використання всіх засобів індивідуального захисту та рекомендацій лікарів, аби кількість нових інфікованих була контрольованою та не довелося впроваджувати додаткові обмеження.

Бережіть себе та дотримуйтесь правил карантину.

Read more

Понеділок, 25 Травень 2020

Відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та у справах молоді

комісія аптека1

Наприкінці минулого тижня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та у справах молоді з питанням надання фінансової підтримки комунальному підприємству “Кодимська аптека” у зв’язку з його збитковістю.

 

За результатами детального розгляду питання та його обговорення, члени комісії надали низку пропозицій, зокрема: керівнику КП “Кодимська аптека” Г. Богачук вжити конкретні результативні заходи з оптимізації роботи закладу на час карантину; провести розрахунки, які підтверджуватимуть економію коштів та надати ці пропозиції на розгляд наступного засідання постійної комісії районної ради (29.05.2020 року); провести роз’яснювальну роботу з персоналом аптеки щодо необхідності проведення заходів з оптимізації; дотримуватися рішення районної ради від 28 травня 2015 року № 560-IV щодо виплати інтенсивності працівникам до відновлення прибутковості підприємства; переглянути та тимчасово припинити виплату надбавок та ін. заохочувальних виплат працівникам до виходу з кризової ситуації тощо.

комісія аптека2

комісія аптека3

комісія аптека4

Read more

Четвер, 21 Травень 2020

Підсумки соціально-економічного становища Кодимського району у січні–березні 2020 року

статистика

У січні–лютому 2020р. кількість населення району зменшилась на 58 осіб і, за оцінкою, на 1 березня 2020р. становила 28224 особи. Кількість померлих перевищило кількість живонароджених – 83 та 51 особа відповідно. Міграційне скорочення становило 26 осіб.

Заборгованість із виплати заробітної плати на 1 березня 2020р. відсутня.

За оперативними даними, на 1 квітня 2020р. кількість овець та кіз становила 157 голів (на 31,4% менше).

На 1 квітня 2020р. у районі зареєстровано 373 юридичних особи та їх відокремлених підрозділів.

__________

1 Деякі дані наведені за інший період згідно з Планом державних статистичних спостережень.

 

Більш детально зі статистичною інформацією можна ознайомитись на офіційному вебсайті Головного управління статистики в Одеській області: http://www.od.ukrstat.gov.ua/

 

 

 

Начальник Людмила КОТВИЦЬКА

Read more

Вітання голови Кодимської районної ради Олега Чернійчука з Днем вишиванки

1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Шановні земляки! Дорогі друзі!

День вишиванки – одне з небагатьох свят не державного та не релігійного характеру. Це свято самобутньої, неповторної, барвистої української культури, ниткою через віка протягнутий зв'язок поколінь. Це унікальний феномен людського духу та код нації.

Для українського народу традиційний вишитий одяг завжди мав сакральне значення. У величних символах - захист від вроків, відвід уваги ”лихого ока”, оборона воїнів від ворогів та лютої смерті тощо. Чого тільки варта вишиванка матері, коли вона, вплітаючи свої думки, вишивала долю для своєї дитини. В тих вишиванках народні пісні і найсильніша молитва матері.

Сьогодні майстерно переплітаються у вишиванках сучасне та минуле. Вони стали важливою частиною нашого гардеробу. Вишита сорочка все більше заслуговує на увагу модників. Та незмінним залишається одне — це наша національна святиня, символ єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

То ж щиро вітаю усіх з Днем вишиванки! Вдягаймо українське не тільки у свято і всьому світу показуватимемо красу нашої безцінної реліквії, збережемо споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу!

Зі святом!

Read more

Середа, 20 Травень 2020

Сергій Паращенко передав медичним працівникам ключі від автомобілів екстреної медичної допомоги

пр

Голова Одеської обласної ради Сергій Паращенко передав медичним працівникам ключі від автомобілів екстреної медичної допомоги.

«85 спеціалізованих санітарних автомобілів екстреної медичної допомоги типу «В» отримали Одеська станція екстреної медичної допомоги (37 автомобілів) та районні стації Одеської області (48 автомобілів), зокрема – Арцизького, Білгород-Дністровського, Біляївського, Великомихайлівського, Іванівського, Ізмаїльського, Любащівського та Подільського районів», – повідомив голова обласної ради Сергій Паращенко та зазначив, що санітарний транспорт, який знято з чергувань в місті Одеса, буде передано закладам охорони здоров’я на місцях. Питання щодо передачі автотранспорту в райони області розглядатиметься на наступній сесії обласної ради.

Кожен автомобіль обладнаний дефібрилятором, пульсоксиметром, електрокардіографом, вакуумними шинами, ношами та іншим обладнанням, яке буде використовуватися для надання екстреної медичної допомоги фельдшерськими бригадами Одеської області.

Автотранспорт закуплено на умовах співфінансування на загальну суму 165 319 815 грн., з яких – 75% коштів виділено з державного бюджету (123 989 861,25 грн.) та 25 % було виділено обласного бюджету (41 329 953,75 грн.).

Нагадаємо, що в рамках реалізації пілотного державного проекту розвитку системи екстреної медичної допомоги Одеська область отримала субвенцію з державного бюджету на закупівлю автотранспорту, придбання обладнання та медичних засобів для навчально-тренувального стимуляційного центру, придбання апаратно-програмного комплексу для оперативно диспетчерських служб.

пр2

 

пр5

пр6

 пр3

 

пр4

 пр7

 пр8 copy

 

Read more

Вівторок, 19 Травень 2020

21 травня в Україні відзначають День вишиванки

вишиванка

День вишиванки відзначають в третій четвер травня. У 2020 році це свято відзначимо 21 травня.

Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Багато її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення.

У День вишиванки всі, від малого до великого, вбираються і вирушають у своїх справах. Традиційне українське вбрання виглядає дуже святково і дарує всім відмінний настрій.

Як з'явився День вишиванки

День вишиванки виник у Чернівцях в 2006 році. Його ініціатор - письменник, журналіст Леся Воронюк, яка будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти і викладачі й одяглися відповідно.

У перший рік учасників флешмобу було небагато, але з кожним роком День вишиванки набуває все більшої популярності, і в цей день надягають український традиційний одяг все більше людей не тільки в нашій країні, а й на планеті.

 

Read more

Календар новин

<< < Травень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31