П'ятниця, 08 Травень 2020

В Кодимі відбулися меморіальні заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення та 75-ої річниці Перемоги у Другій світовій

п5

З нагоди Дня пам’яті та примирення та 75-ої річниці Перемоги у Другій світовій війні, голова районної ради О. Чернійчук взяв участь в меморіальних заходах, які відбулися у місті Кодима.

Зранку керівництво району та міста, представники ветеранських організацій, військовослужбовці в/ч 2296 – учасники Операції об’єднаних сил, які щойно повернулися зі Сходу, відвідали меморіали, пам’ятники, пам’ятні місця та місця масових розстрілів та страт у період окупації, поклали вінки та квіти, вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Цьогоріч учасників бойових дій - мешканців району з Днем Перемоги привітали вдома продуктовими наборами. Це невелика подяка та найголовніше – глибока шана, пам’ять, яка не минає з роками і безмежна вдячність за подвиг і нашу славну перемогу над нацизмом! Зі святом вас, дорогі ветерани!

п6 copy

п7

п3

п4

п2

п8 copy

п

gg

Read more

Вітання голови Кодимської районної ради Олега Чернійчука з Днем пам'яті та примирення та Днем Перемоги

xxxxx

Шановні жителі Кодимського краю!

Вже стало традицією відзначати в Україні дві значимі дати: 8 травня, День пам’яті та примирення, коли набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини та 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Щорічне вшанування цих пам’ятних дат дає можливість знову згадати та оцінити внесок Українського народу у перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України. Непомірно великі втрати українців і громадян інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб. То ж історія кожного з українців та українок, які воювали в Червоній армії, в збройних силах та арміях інших держав – це історія мужності й самопосвяті в ім’я спільної перемоги над агресором.

На жаль, невпинний час, природній перебіг життя забирає ветеранів з наших лав! Щороку відходять у вічність творці історії - минулі бійці. Та не згасає пам’ять про їх звитягу, сміливість, надзвичайну витривалість, патріотизм та любов до Батьківщини!

З Другої світової ми маємо винести життєво важливі уроки для нашої держави. Сьогодні Україна, як і у ті далекі роки, є епіцентром протистояння. Непереборне бажання бути вільними, самостійними, незалежними, територіально-цілісними, а також відвага, передана нашими мужніми предками наступним поколінням, стримує нині навалу зовнішнього ворога, протидіє російській агресії, перешкоджає її нездійсненим планам на Сході.

Звертаюсь до молодого покоління, яке постійно перебуває у полі інформаційної і ідеологічної он-лайн мережевої війни. Ми — українці, наша Батьківщина - Україна — і ніхто не повинен похитнути вашу впевненість у нашу гідну справу!

Дорогі земляки!

Сердечно зичу ветеранам, учасникам, дітям війни, тим, хто в тилу наближав жадану перемогу, ніколи знову не звідати такого лиха! Нехай скрізь панує мир, злагода і спокій! Бажаю усім щасливого буття, міцного здоров’я на довгі роки, достатку та без втрат вийти з кризової ситуації, в якій ми, впевнений, опинилися тимчасово!

Слава і честь, доземний уклін усім загиблим у роки Другої світової війни!

Read more

Україна в Другій світовій війні

 

22 copy copy copy

Історична довідка.


8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.

Від 1 вересня 1939 року, коли нападом нацистської Німеччини на Польщу і бомбардуванням німецькою військовою авіацією Львова та інших міст війна розпочалася для України, 120 тисяч українців брали участь у двобої з вермахтом у складі Війська Польського. Сотні тисяч українців взяли участь у вторгненні на територію Другої Речі Посполитої у складі Червоної Армії, в запеклих битвах у Фінляндії та в захопленні Бессарабії і Північної Буковини. Українці Волині, Галичини, Західного Полісся, Північної Буковини і Бессарабії в перші роки війни на власному досвіді відчули прискорені заходи радянізації, які обернулися десятками тисяч розстріляних, сотнями тисяч депортованих і арештованих.

З червня 1941 року після вторгнення військ Німеччини та її союзників на територію СРСР уся Україна стала ареною запеклих бойових дій. У складі військ Південно-Західного фронту українці становили до 50 % бійців. Загальна кількість осіб, мобілізованих за роки війни з України до радянських Збройних сил перевищує 6 мільйонів бійців. Кожний другий з них загинув, а кожний другий з тих, хто залишився живим, став інвалідом.

Українці та вихідці з України перебували у військових з’єднаннях Польщі (120 тисяч), США (до 80 тисяч), Канади (до 45 тисяч). Крім того, до 5 тисяч українців захищали Францію у лавах Іноземного легіону. Після капітуляції прем’єр-міністра Анрі Петена у червні 1940 року в країні розгорнувся рух опору німецьким загарбникам. На боці французьких партизанів воювали українці звідусіль. Серед них – представники передвоєнної еміграції, наприклад, командир загону Осип Круковський. Були також радянські військовополонені і дезертири з військових частин на німецькій службі. Червоноармієць Василь Порик з Вінничини сформував власний партизанський підрозділ. Канадський пілот Пітер Дмитрук став партизаном після того, як в небі над окупованою країною підбили його літак. Обидва, Порик і Дмитрук, героїчно загинули. Задіяні німцями для боротьби з французькими партизанами українські поліцейські цілими підрозділами переходили на бік сил опору. У 1944 році з них було створено два партизанські батальйони: імені Тараса Шевченка та імені Івана Богуна.

8 травня для наших земляків воєнні дії не припинилися, а продовжувалися щонайменше до 2 вересня 1945 року, коли на борту американського лінкора “Міссурі” було підписано Акт капітуляції Японії представниками цієї країни, США, Китаєм, Великою Британією та СРСР. Від радянської сторони його підписав українець з Уманщини генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко.

Отже, історія кожного з українців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США – це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором.

Read more

Календар новин

<< < Травень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31