З Днем місцевого самоврядування!

0612 copy

Шановні депутати всіх рівнів, голови сільських, селищної, міської рад та всі хто працює в органах місцевого самоврядування!!!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня місцевого самоврядування!

Саме завдяки спільним зусиллям місцевого самоврядування здійснюється народовладдя в Україні! Ваша наполеглива і самовіддана праця, високий професіоналізм і компетентність, відповідальність та активна громадська позиція є гідним внеском у розбудову нашого регіону і держави в цілому.

Бажаємо Вам щастя і успіхів у подальшому зміцненні місцевого самоврядування

як запоруки утвердження свободи, незалежності і демократії!

З повагою, заступник голови

Кодимської районної ради                                        О. Чернійчук

Презентовано ґендерну стратегію системи безоплатної правової допомоги30

Презентовано ґендерну стратегію системи безоплатної правової допомоги

"Ми пам’ятаємо! Ми сильні".

24112018

24 листопада відбулись траурні заходи присвячені 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. У скорботному заході взяли участь керівництво району та міста.

Однією з найтрагічніших сторінок української історії ХХ століття були голодомори. Їх було три. Найстрашнішим був голод 1932-1933 років - «штучно» створений сталінським тоталітарним режимом та в усьому світі визнається як Геноцид українського народу.

Вітчизняні історики у своїх наукових працях наголошують, що Голодомор став тією ціною, яку український народ заплатив за прагнення до свободи.

Задля збереження та вшанування пам'яті про невинно загиблих синів та дочок українського народу усі присутні на скорботному мітингу запалили свічки пам'яті, поклали квіти та лампадки до Пам'ятного знаку жертвам голодоморів.

Щиросердно вітаю з Днем Гідності та Свободи!

21112018

Шановні земляки!

21 листопада ми вшановуємо героїв двох революцій — Помаранчевої та Революції Гідності, які сталися вже в часи Незалежної України; а також - Небесну Сотню та загиблих в АТО військовослужбовців, усіх, хто своєю жертовністю, відстоюють право України бути вільною, незалежною, суверенною державою.

Сьогодні ми формуємо нове обличчя України, ми здатні, як і в далекі часи наші волелюбні пращури, захистити її від внутрішнього та зовнішнього ворогів, що посягають на її цілісність, гідно відповідаємо на всі виклики часу.

Ми живемо у складні часи, є учасниками та свідками кривавих подій, ми причасні до доленосних змін, навчилися долати кризові ситуації та перемагати. Тому на нас лежить відповідальність за об'єктивність інформації, яку ми залишимо наступним поколінням. А вони повинні знати: український народ не зламати, волю — не відібрати, із обраного шляху — не звернути.

Культивуючи в молодому поколінні вічні цінності українців— Гідність і Свободу, ці великі надбання народу, ми духовно оздоровлюємо націю, зміцнюємо її національно-патріотичні налаштування, створюємо сприятливе середовище для розвитку громадських інституцій, євроінтеграції України тощо.

У цех день бажаємо усім нам віри у краще майбуття нашої великої держави, високих цілей та здійснення задумів, прогресивних реформ та достойного життя. Нехай завжди супроводжують вас любов, родинний затишок, мир і спокій!

Слава Україні!

Героям слава!

Заступник голови районної ради                                              О.Чернійчук


Інформація про використання коштів зведеного бюджету Кодимського району з 01 листопада 2018 року по 08 листопада 2018 року

Інформація про використання коштів зведеного бюджету Кодимського району з 01 листопада 2018 року по 08 листопада 2018 року

Відбулась тридцять перша сесія сьомого скликання Кодимської районної ради

20181108 110623

20181108 110720

08 листопада 2018 року в сесійній залі Кодимської районної ради відбулася тридцять перша сесія районної ради, яку провів заступник голови районної ради О. А. Чернійчук.

У сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Гладенький Г.М. ,депутати районної та обласної ради.

На початку сесії за традицією привітали всіх депутатів, які відсвяткували свій день народження у міжсесійний період.

На тридцять першій сесії районної ради сьомого скликання були розглянуті наступні питання:

- Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2016 року № 162 - VІІ «Про затвердження Програми взаємодії органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Кодимського району на 2017 - 2018 роки».

- Про затвердження районної програми зміцнення законності, безпеки та порядку на території Кодимського району Одеської області «Безпечний Кодимський район» на 2018-2019 роки.

- Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №311-VІІ «Про районний бюджет Кодимського району на 2018 рік».

- Про проведення інвентаризації майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Кодимського району.

- Про внесення змін до Переліку об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Кодимського району, які планується передати в оренду у 2018 році.

- Про надання дозволу комунальному підприємству «Кодимська центральна районна лікарня» Кодимської районної ради Одеської області на списання з балансу основних засобів.

- Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів комунальних підприємств, повноваження з управління якими делеговані Кодимській районній державній адміністрації.

- Про внесення змін до рішення районної ради від 15 лютого 2018 року №335-VII «Про делегування представників Кодимського району для роботи у складі Госпітальної ради госпітального округу №6».

Всі рішення були прийняті одноголосно.

Інформація про використання коштів зведеного бюджету Кодимського району з 18 жовтня 2018 року по 25 жовтня 2018 року

Інформація про використання коштів зведеного бюджетуКодимського районуз 18 жовтня 2018 року по 25 жовтня 2018 року

28 жовтня 1944 року знаменна віха у вітчизняній історії – завершилось вигнання німецьких загарбників з території України.

43657139 1909496002474805 2339952295153762304 n copy

44901104 1909495732474832 5871957078091759616 n copy copy

28 жовтня 1944 року знаменна віха у вітчизняній історії – саме тоді завершилось вигнання німецьких загарбників з території України

День, коли радянські воїни вийшли на цей вікопомний рубіж, став етапною, знаковою сторінкою минулої війни, вінцем і результатом подвигу всіх, хто в ті неймовірно тяжкі дні та ночі ніс свободу і життя українській землі. Всіх, хто вважав її, незалежно від національності, рідною, по-синівськи її любив і жертвував заради неї своїм життям.

Протягом 1225 днів і ночей Україна була ареною жорстоких кровопролитних боїв. Нищівний вал бойових дій прокотився українськими землями, не оминувши жодного населеного пункту, понівечивши долі десятків мільйонів людей.

З 22 червня 1941 до кінця жовтня 1944 рр. – Україна була епіцентром воєнних дій, саме тут були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій і саме тут проводилася більшість великомасштабних операцій 1941–1944 років, які, зрештою, вирішили долю всієї війни.

Доречно нагадати влучне висловлювання О.П. Довженка, який, записав у щоденнику, що з Україною пов'язано "добру половину всієї світової війни".

Через своє стратегічно важливе положення Україна неймовірно постраждала, розплачуючись і за гітлерівську агресію, і за згубні прорахунки сталінського керівництва. У роки війни загинув кожний п'ятий житель республіки. Її економіку та багато населених пунктів було повністю або значною частиною зруйновано.

Вагомий вклад у визволення України і перемогу над нацистськими загарбниками внесли кодимчани. Близько 8 тисяч наших земляків билися на фронтах Другої світової війни, дві третини з них загинули. Всього за час окупації було вбито й закатовано 1227 мирних жителів району, 600 - вивезені на примусові роботи.

Багато народів і національностей внесли свій неоцінений вклад в загальну скарбницю Перемоги і визволення України, і ми повинні завжди пам'ятати про солдатів Другої світової війни.

Нині нові покоління українців віддають належне героям цієї безприкладної епопеї і за те, що після вигнання гітлерівців Україна утвердилася у своїх нинішніх кордонах, постала знаною і шанованою у світі за вагомий внесок у перемогу над фашизмом.

Доземний їм уклін та вічна наша вдячність – живим і полеглим!

26 жовтня в районі відбулися заходи до Дня остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України України. Мета проведення - вшанування подвигу учасників боротьби з нацизмом у період війни: воїнів ЗС, учасників підпільного та партизанського руху; увічнення пам'яті полеглих.

О 9 год. розпочалась урочиста церемонія покладання вінків та квітів до пам'ятних місць у районному центрі. Початок - на площі Перемоги біля меморіалу воїнам-визволителям. Далі представницька делегація відвідала пам'ятник воїнам - визволителям і підпільникам, розташований на площі Гусєва, місця масових розстрілів окупантами мирних мешканців міста, Меморіальна дошка загиблим підпільникам. Встановлена 15.12.2003 р. на стіні будинку залізничного вокзалу, що знаходиться на площі Пашкевич. ,

У заходах взяли участь - керівництво району та міста, депутати місцевих рад, члени районного осередку ветеранів України, представники райвійськкомату, військовики 9 батальйону 59 бригади, керівники структурних підрозділів РДА, районної ради, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, установ та організацій району та міста, представники громадськості та ЗМІ.

Урочистості відбулись і в інших населених пунктах району.

Довідково. 2 липня 1941 року, рівно за місяць після початку радянсько-німецької війни, в Кодиму вдерлися гітлерівські німецько-румунські війська. З перших днів окупанти встановили у містечку режим нечуваного терору. Для усіх громадян віком від 14 до 50 років була введена обов'язкова трудова повинність. Окупанти грабували місцевих жителів, вивозили до Румунії і Німеччини майно колгоспів державних установ. Кодимчан обклали податками на землю, худобу, собак, дерева, димарі тощо. За найменшу провинність жорстоко карали.

На території району окупанти здійснювали масові страти: в серпні 1941 року було розстріляно 48 осіб, в тому числі жінок і дітей; в січні 1942 року було страчено біля 300 осіб. За свідченнями очевидців протягом кількох днів поліцаї та жандарми здійснювали в Кодимі облави, розшукували жінок, дітей, старих єврейської національності і вбивали їх на вулицях, в дворах, в будинках. Карали і тих, хто переховував євреїв.

Жорстокість окупантів викликала опір з боку населення району. За матеріалами нашого земляка, ветерана Збройних Сил України, дослідника історії Другої світової війни у нашому краї Олексія Олексійовича Скокова на Кодимщині діяло понад 20 підпільних груп і 3 партизанські загони: «Чайка» в смт.Слобідка; під керівництвом В.В.Кривенцова в Кодимі та навколишніх селах; під керівництвом В.В.Курбали в с.Будеях. Перед звільненням району, в лютому 1944 року підпільники надавали допомогу парашутно-десантній групі радянських військ. В кінці лютого 1944 року підпільники В.В.Курбали і десантники Д.Б.Мурзіна створили партизанський загін, який завдав окупантам значних втрат: тільки 23 лютого 1944 року партизани знищили більше 200 окупантів.

23 березня 1944 року після жорстоких боїв війська другого Українського фронту під командуванням генерала армії Івана Степановича Конєва звільнили Кодиму і Кодимський район від окупантів.

Рух Опору на Кодимщині. Взимку 1941/42 року в Кодимі організовується підпільна група на чолі з В. В. Кривенцовим. До неї входили М. Коберник, Ф; Ковальчук, Г. Пашкевич та інші. На початку 1942 року ця група встановила зв'язок з підпільниками сусідніх сіл Грабового, Сербів, Лисогірки, Слобідки та інших. Кодимські підпільники провадили диверсійно-підривну роботу, спрямовану проти ворога, допомагали радянським розвідникам, що діяли в тилу фашистів, закликали населення не виконувати наказів окупантів. Вони збирали зброю та боєприпаси, готуючись до відкритої партизанської боротьби. Один з членів групи — К. Д. Бушанський — змонтував радіоприймач і приймав зведення радянського інформбюро, які потім переписувалися від руки і поширювалися серед населення. На початку 1943 року підпільники допомогли втекти з ешелону, що прямував у фашистський табір-смерті, великій групі військовополонених.

Але в серпні 1943 року фашисти напали на слід підпільників. Частина з них була заарештована, а решта пішла в ліси і приєдналась до партизанського загону «За Батьківщину», що боровся проти ворога на території Вінницької області.

У жовтні 1943 року керівник кодимських підпільників В. В. Кривенцов спільно з іншими товаришами створив нову групу. Разом з партизанами загону ім. Жданова, що діяв на території Чечельницького району Вінницької області, кодимчани провели кілька успішних бойових операцій. Так, у жовтні на перегоні Попелюхи—Кодима партизани знищили 14 ворожих солдатів, а в листопаді на перегоні Рудниця — Крижопіль розібрали залізничну колію і пустили під укіс поїзд з танками та гарматами. Рух на залізниці було припинено на п'ять діб.

Однак у грудні 1943 року карателі знову вислідили підпільників. Після жорстоких катувань на допитах В.Кривенцова, Г.Пашкевича та кількох інших учасників підпілля було страчено. Герої поховані в братській могилі у Кодимі. їм встановлено пам'ятник. 28 вересня 1967 року В.Кривенцов посмертно нагороджений медаллю «За відвагу».

 

З Днем захисника України!!!!

7 copy copy copy copy copy

Шановні захисники незалежної України!

Прийміть щиросердні вітання з нагоди Дня захисника України! Це свято відзначається в українському суспільстві в день великого православного свята - Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.

Сьогодні День захисника Україниє особливим для тих, хто зі зброєю в руках боронить нашу землю від сепаратистської навали на сході України, не дає ворогу втілити свої плани та роз'єднати український народ. Усвідомлюючи своє високе призначення - охороняти життя та мирну працю свого народу, сьогоднішнє покоління героїв сучасної історії України бере приклад із своїх попередників. Адже любов до рідної землі та батьківської хати, повага до українських традицій та рідної мови передалася їм у спадок та ні за яких обставин не можуть бути знеціненими.

Шановні захисники України! Дякуємо вам за відданість Україні та її народу! Нехай наша священна українська земля назавжди буде благословенною, вільною та незалежною!

Бажаємо вам і членам ваших родин міцного здоров'я на довгі роки, злагоди, добра і миру, успіхів у повсякденному житті та у військовій службі в ім'я розбудови Українського війська!

Слава Україні!

Героям слава!

З повагою

Заступник голови районної ради                                        О. А. Чернійчук

З нагоди Дня захисника України!!!

20181012 084024

0181012 101741

20181012 102256 copy

20181012 115901

 Сьгодні 12 жовтня, за участтю заступника голови районної ради О. А. Чернійчука, керівництва району та міста, представників організацій, установ, учасників АТО, військовослужбовців, членів ветеранської організацій міста Кодими з нагоди Дня захисника України відбулося покладання квітів, до пам'ятників загиблим воїнам АТО - нашим землякам.

Інформація про використання коштів зведеного бюджету Кодимського району з 04 жовтня 2018 року по 11 жовтня 2018 року

Інформація про використання коштів зведеного бюджету Кодимського району з 04 жовтня 2018 року по 11 жовтня 2018 року

Інформація про використання коштів зведеного бюджету Кодимського району З 27 вересня 2018 року по 04 жовтня 2018 року

Інформація про використання коштів зведеного бюджету Кодимського районуЗ 27 вересня 2018 року по 04 жовтня 2018 року

Щирі вітання з Днем міста Кодима!!!

download

Разом з першим подихом осені приходить до нас величальне свято – День міста Кодими!

День народження міста як і день народження будь-якої людини ‒ це гарна нагода згадати наші позитивні досягнення, уроки і висновки, а також це точка відліку для реалізації нових планів і завдань. В нашому випадку тих, які стосуються добробуту громадян, перспектив соціального розвитку, духовних аспектів, краси, гармонії і благоустрою нашої рідної домівки ‒ Кодимщини.

 В цей день хочеться щиро побажати, щоб наше місто з кожним роком розквітало і ставало гарнішим, щоб завжди єднало і гуртувало нас жителів - в одну щасливу родину.

Нехай Господь своєю щедрою рукою завжди благословляє наше місто, Ваші оселі та родини, дарує нам мир, спокій та порозуміння.


З повагою заступник голови 

районної ради                                              О.А.Чернійчук

 

Вшанування пам'яті до Дня партизанської слави

     42179563 1866378660119873 5499630499255025664 n

     

42189900 1866375290120210 7974522338907521024 n

42222900 1866375450120194 9089193444596776960 n

         21 вересня у місті Кодима з нагоди Дня партизанської слави відбулося покладання квітів до пам'ятника загиблим у Другій світовій війні нашим землякам на площі Перемоги та меморіальної дошки загиблим підпільникам на площі Пашкевич.

        У заході взяли участь заступник глови райради О.А.Чернічук, голова РДА Г.М. Гладенький, голови ветеранських організацій, представникі - військового комісаріату, військової частини, підприємств, організацій, установ, громадськість та жителі району.

           Голова ветеранської організації міста І. Тростянецький нагадав, що в Одеській області на сьогодні залишилися лише 10 живих свідків та учасників підпілля, троє з них — у Кодимському районі. Їх імена: Василь Йосипович Грушецький, Людмила Йосипівна Костюк (м. Кодима) та Василь Семенович Кирилішин (с. Баштанків).

      Пам'ять загиблих у Другій світовій війні присутні вшанували хвилиною мовчання.

Відбулась тридцята сесія Кодимської районної ради.

20

20 вересня 2018 року в сесійній залі Кодимської районної ради відбулася тридцята сесія районної ради, яку провів заступник голови районної ради О. А. Чернійчук.

У сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Гладенький Г.М. ,депутати районної та обласної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, заступник керівника Котовської місцевої прокуратури.

На початку сесії за традицією привітали всіх депутатів, які відсвяткували свій день народження у міжсесійний період.

На тридцятій сесії районної ради сьомого скликання були розглянуті наступні питання:

- Про результати діяльності Котовської місцевої прокуратури на території Кодимського району;

- Про звіт Кодимської районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Кодимського району за І півріччя 2018 року;

- Про звіт районної державної адміністрації про виконання районного бюджету Кодимського району за І півріччя 2018 року;

- Про роботу органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району щодо забезпечення підготовки об'єктів житлово-комунального, енергетичного, дорожнього господарств та соціальної сфери Кодимського району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

Крім того, депутати вирішили направити звернення до Кабміну - Про звернення депутатів Кодимської районної ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо внесення змін до законодавства України з питань публічних закупівель в частині проведення процедури закупівлі паливно-мастильних матеріалів для шкільних автобусів та одноголосно проголосували за нього.

Також бурхливо обговорювалось питання - Про звернення депутатів Кодимської районної ради Одеської області до Державного агентства лісових ресурсів України про створення Державного підприємства «Кодимське досвідне лісове господарство, метою якого є створення необхідної матеріально - технічної бази та збереження лісів і їхнього відтворення, подальшого детального моніторингу, проведення всіх необхідних лісівничих і лісозахисних заходів, тісної співпраці з підприємствами «Укрлісозахисту.

Всі рішення були прийняті.

Календар новин

<< < Січень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31