Меморіальний захід з нагоди Дня вшанування пам'яті воїнам - афганцям.

2587

2735

2889

2914

 

15 лютого з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав біля пам'ятного знаку воїнам-афганцям, що у місті Кодима, відбувся меморіальний захід. Віддати шану загиблим, віддати шану ветеранам прийшли керівництво району та міста, депутати місцевих рад, керівники та представники підприємств, організацій та установ району, військовослужбовці, громадськість.

- В цей день народ України віддає глибоку шану всім тим, хто брав участь у локальних війнах та у врегулюванні воєнних конфліктів з межами нашої країни. Вам випала нелегка місія: пройти випробування вогнем на територіях інших держав. Ви бачили кров і біль, горе і страждання. І сьогодні ви доносите правду про ті нелегкі роки, а також берете активну участь у суспільному житті, - зазначив під час привітання очільник району.

- Ми схиляємо голову перед світлою пам'яттю тих, кому не судилося повернутися на рідну землю. Пам'ять про них назавжди залишаться у наших серцях!

Звернулися до присутніх й заступник голови районної ради О. Чернійчук, депутат обласної ради М. Сорочан, голова районної організації ветеранів Афганістану С. Когут. Вони наголосили, що неоднозначність оцінки нинішнім поколінням тих подій, нічого не змінює у їх ставленні до воїнів-інтернаціоналістів: воно ґрунтується на визнанні беззаперечного героїзму, військової звитяги та героїчної жертовності.

Хвилиною мовчання вшанували загиблих, згадали їх поіменно, поклали квіти до пам'ятного знаку воїнам-афганцям та меморіалу воїнам визволителям Другої Світової війни на площі Перемоги.

Продовжився захід у малій залі районного будинку культури ім. Шевченка.

Геннадій Гладенький та Олег Чернійчук урочисто вручили воїнам-афганцям ювілейні медалі"30 років з Дня виведення військ з Афганістану" та почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради.

А місцеві артисти та аматори привітали ветеранів мистецькими номерами.

Наостанок голова районної організації ветеранів Афганістану С. Когут подякував організаторам заходу — голові РДА Г. Гладенькому, заступнику голови райради О. Чернійчуку; спонсорам, депутатам обласної ради М. Сорочану та С. Лупашку, аграріям В. Маньковському та В. Піговичу за організацію заходу, надану можливість ще раз зустрітися та разом відзначити День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виводу військ з Афганістану.

Довідково. Саме 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Календар новин

<< < Жовтень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31