Засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

29570845 1639655762792165 6801715087203790619 n29542668 1639655669458841 8381130147914845078 n

 

За участю голови районної ради Г.М. Гладенького, 26 березня відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Окрім членів комісії, на захід були запрошені: начальник управління соціального захисту населення Кодимської райдержадміністрації О.Гайдук, начальник управління державної казначейської служби України у Кодимському районі Одеської області Л.Токан та депутати Кодимської міської ради — Л.Волошина і В.Романенко.

Члени комісії розглянули два питання, кожне з яких викликало (і викликає!) доволі широкий суспільний резонанс: про вирішення проблеми заборгованості за використану електроенергію КП «Кодимакомунсервіс» та загрозу припинення водопостачання м.Кодима; про ситуацію з бродячими собаками на території районного центру.

Керівник КП «Кодимакомунсервіс» Ф.Максимішин проінформував зібрання про те, що у зв'язку з заборгованістю комунального підприємства перед ПАТ «Одесаобленерго» за спожиту електроенергію в сумі 129 тис.грн рік є рішення про відключення водонасосних станцій м.Кодима. Зазначена сума - це кошти, які відшкодовуються державою як субсидії за надання послуг з водопостачання. Проте, в минулому бюджетному році вони не надійшли. Припинення ж водопостачання районного центру призведе до соціальної напруги та надзвичайної ситуації на території міста. Проблема ускладнюється й тим, що закінчився термін дії ліцензій КП «Кодимакомунсервіс» на централізоване водопостачання та водовідведення, що унеможливлює проведення платежів. Робота по відновленню ліцензії наразі ведеться, але оформлення може тривати й декілька місяців.

Начальник управління соціального захисту населення О.Гайдук пояснила, що відповідно до вимог законодавства розрахунки за надані пільги та субсидії на послуги з водопостачання і водовідведення з підприємствами-надавачами здійснюються на поточні рахунки із спеціальним режимом використання, відкриті в органах казначейства.

В даний час на рахунку управління соціального захисту населення Кодимської райдержадміністрації наявні кошти у розмірі 340 тис. грн., передбачені на відшкодування пільг і субсидій. Ці кошти можна було б спрямувати на покриття заборгованості РЕМ за використану електроенергію. Однак відсутність відповідних дозвільних документів на спецводокористування та ліцензії на здійснення господарської діяльності КП «Кодимакомунсервіс» унеможливлює відкриття рахунку в Управлінні державної казначейської служби України в Кодимському районі для здійснення розрахунків.

Коментуючи ситуацію, начальник управління державної казначейської служби України у Кодимському районі Л.Токан, зокрема, зауважила: відповідно до наказу Міністерства фінансів України №1 від 04.01.2018 р розділу ІІ, п.1 «для відкриття рахунків, учасники розрахунків подають до органів держказначейства ... копії ліцензій, які підтверджують право суб'єкта господарювання на здійснення відповідного виду діяльності (у даному випадку) на централізоване водопостачання та водовідведення» немає можливості у відкритті рахунків та проведення платежів по фінансуванню видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету (пільги та субсидії). При наданні КП «Кодимакомунсервіс» копії ліцензії на водопостачання, УДК України у Кодимському районі Одеської області відразу ж відкриє рахунок для ведення платежів відшкодування за пільги та субсидії.

Продовжуючи тему про труднощі з оформленням дозвільних документів, завідувач сектору містобудування, архітектури та енергоефективності – головний архітектор району О.Євтодій зауважив, що за його інформацією (відповідно до ст.21 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» в редакції від 02.03.2015 року) в даному випадку необов'язково оформлювати нову документацію, а достатньо було продовжити термін дії "старої" ліцензії. Все це можна було вирішити протягом одного тижня.

За результатами обговорення питання було вирішено: рекомендувати Кодимській міській раді провести позачергову сесію міської ради по питанню виділення дотації з міського бюджету на підтримку КП «Кодимакомунсервіс» для погашення 50% боргу за електропостачання ПАТ «Одесаобленерго» та звернутись з клопотанням до Кодимського РЕМ про невідключення водонасосних станції м.Кодима, оскільки це призведе до погіршення умов життя та зростання соціальної напруги серед мешканців м.Кодима.

По другому питанню порядку денного членів комісії інформував Р.Горша. Він, зокрема, зазначив, що ситуація з збільшенням популяції безпритульних тварин у місті є доволі загрозливою та зупинився на двох можливих варіантах вирішення проблемної ситуації:

перший: тотальний вилов бездомних собак з послідуючим розміщенням в притулках (метод затратний – необхідні чималі кошти на функціонування спеціалізованого закладу) з застосуванням (за необхідності!) евтаназії;

другий: вилов – стерилізація – повернення – метод розрахований на отримання результату через декілька років. Необхідний, знову ж таки, спеціалізований притулок, обов'язкове проведення стерилізації, ідентифікація тварин та вакцинація від сказу (можливо - і від інших інфекційних хвороб). Такий метод дозволить контролювати ситуацію з бродячими собаками в конкретному ареалі проживання та поступово зменшити їх популяцію.

Після жвавого та дещо емоційного обговорення, членами комісії було ухвалене рішення рекомендувати виконкому Кодимської міської ради укласти угоду з організацією, яка має відповідну ліцензію, на відлов бездомних собак з метою їх подальшої стерилізації. Про результати ж проведеної в цьому напрямку роботу проінформувати комісію ТЕБ та НС Кодимської райдержадміністрації до 25 квітня 2018 року.

Календар новин

<< < Травень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31