Готуємося до ймовірної негоди

28168523 1609397312484677 7649571258298389498 n

28378574 1609397309151344 7153029874640953762 n copy

26 лютого голова райдержадміністрації В. Козачок провів термінову нараду.

З 27 лютого по 3 березня очікується ускладнення погодних умов: сильний снігопад, хуртовини, зниження темпер до — 20 º С. У зв'язку з цим усі служби району мають бути готовими до негоди — основний месседж зібрання.

Перший зимовий виклик Кодимщина успішно подолала, раціонально консолідуючи зусилля районної, місцевої влади, дорожників, надзвичайників, аграріїв, підприємств, установ, організацій району, тому друга можлива навала снігу не має застати зненацька.

Для цього у райдержадміністрації цілодобово буде діятиме оперативний штаб (голова РДА В. Козачок, перший заступник голови РДА О. Косаренко, головний фахівець з питань ТЕБ та НС Кодимської РДА О. Балановський та завідувач сектору містобудування, архітектури та енергоефективності – головний архітектор району О. Євтодій), завдання якого - моніторинг ситуації, координація дій усіх служб, які, в свою чергу, визначать відповідальних осіб на період надзвичайних ситуацій.

"Перекличка" виявила готовність усіх служб до надзвичайних ситуацій: техніка - справна, паливо—мастильні матеріали у наявності, персонал — у готовності тощо.

Окрім цього присутні визначили пріоритетні напрямки роботи ввірених їм підрозділів. У ці дні необхідно:

- посилити контроль за ділянками доріг, де курсують шкільні автобуси, припинити їх рух при сильних переметах;

- у разі значного зниження температури припинити навчання у школах, зокрема, для наймолодших школярів;

- здійснити додатковий контроль за багатодітними, неблагонадійними сім'ями;

- забезпечити (поза графіком) відвідування соціальними працівниками пенсіонерів, одиноких громадян, осіб з інвалідність, обмежити їх пересування негодою;

- здійснити додаткові перевірки на пожежну безпеку закладів охорони здоров'я, соціальної сфери, індивідуальні господарства, що потребують підвищеної уваги тощо.

В. Козачок визначив термінові завдання для окремих служб. Ще сьогодні:

- з'ясувати готовність та дії сільських голів у разі виникнення надзвичайних ситуацій, а також кількість техніки, яку можливо задіяти у разі негоди; головам громад інформувати про свої контактні дані та бути на зв'язку цілодобово ;

- у всіх доступних засобах масової інформації (веб-сайті, соціальних мережах) розмістити графіки чергувань з телефони відповідальних осіб;

- у разі потреби - виставити пости, блокувати виїзд транспорту за напрямками ймовірних заметів, завертати його назад (Кодимське відділення поліції).

- Така тактика вже довела свою доцільність. Це зменшує навантаження на рятувальників, техніку та людські ресурси, які використовуються ефективніше у найбільш небезпечних зонах, - В. Козачок.

Минулого разу без допомоги аграріїв неможливо було б справитися з негодою. Вони й зараз у повній готовності, повідомив голова спілки сільгосптоваровиробників району М. Сорочан.

В. Козачок нагадав, що вперше на Кодимщині використана успішна практика відшкодування пального аграріям за укладеними з ТОВ "Березівкашляхбуд" угодами, що зменшує навантаження на господарства, які постійно допомагають громадам, забезпечуючи їх життєздатність (перше відшкодування відбудеться у березні).

Також голова РДА повідомив про облаштовані пункти обігріву у місті Кодима: у приймальному відділенні КП "Кодимська центральна районна лікарня" (вул. Ак. Амосова, 2, 1-й поверх); у приміщенні територіального центру соціального обслуговування (вул. Соборна, 127) та у Кодимському районному центрі зайнятості (вул. Соборна, 69). Окрім них, у всіх селах району пункти обігріву діятимуть у ФАПах.

ЗНОВУ НАГАДУЄМО!

Утримайтесь цими днями від автомобільних подорожей. У разі крайньої необхідності - перевірте зарядку мобільних пристроїв, комплектність авто та обов'язково повідомте близьких про обраний маршрут.

В зв'язку з обмеженою технічною можливістю щодо буксирування великотоннажних машин рекомендуємо керівникам підприємств, організацій, установ обмежити у ці дні рух траспортних засобів по автотрасах.

Якщо вам терміново потрібна допомога - телефонуйте 101 та 102.

 

Календар новин

<< < Серпень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31