"Кодима-фест" стартує!

18921880 444783562557285 6498482534297509640 n

3 червня Другий щорічний етно-екофестиваль "Кодима-фест" успішно розпочався!

Перед початком програмної частини відбулась прес-конференція за участю представників влади, натхненників та організаторів свята, правоохоронців, регіональних засобів масової інформації.

Розпочав прес-конференцію голова районної ради Геннадій Гладенький. Посадовец наголосив:

- Перший етно-екофестиваль, який відбувся минулого року, довів доцільність і своєчасність проведення подібних заходів. Адже у наш складний, суперечливий час нам, українцям, просто необхідно гуртуватися, робити кроки назустріч один одному, знаходити те, що нас поєднає на загальне благо. І «Кодима-фест» – саме те грандіозне дійство, яке здатне об'єднати всіх, хто щиро любить і поважає Україну, її неперевершену пісню, історію і в цілому національні традиції і культуру. Так, наш фестиваль вже переконав нас, організаторів, всіх учасників і гостей, що ми – один народ, з одним великим серцем і однією синовньою любов'ю до Вітчизни. Впевнений, що другий етно-екофестиваль і цього разу стане неповторним і незабутнім, як сама Кодимщина та її мешканці. Запрошую всіх долучитися до нашого свята, розділіть з нами відчуття щастя бути українцем, радість буття, відкриваючи для себе по-новому благословенний Кодимський край!

Г.Гладенький також подякував всім, хто не залишився осторонь і активно включився в роботу з підготовки та проведення масштабного проекту: натхненникам та організаторам фесту, депутатам місцевих рад, органам місцевого самовврядування, художникам з Одеського художнього училища, фото-майстрам Кодимщини і Одеси, працівників райдержадміністрації, районної ради, закладів освіти та культури, інших установ та організацій Кодимщини, багатьох-багатьох небайдужих земляків, які з ентузіазмом готували сьогоднішнє свято на радість усім. Інші учасники прес-конференції розказали про особливості підготовки та проведення фестивалю, про важливість відродження аутентичної культури краю та, таким чином, сприяти вихованню патріотизму та національної самосвідомості, відповіли на чисельні питання журналістів.

Офіційне відкриття Кодима-фест розпочалося урочистою ходою творчих колективів. Приємно вражало те, що у ній взяли участь люди різного віку: тут можна було побачити як літніх людей так і зовсім маленьких артистів. Око милувало й розмаїття українських строїв та вишиванок.

Незмінний ведучий фестивальної програми Андрій Голота запросив на сцену представників влади, депутатів, організаторів заходів, спонсорів та гостей Кодима-фест. Серед них: представники ОДА, керівники сусідніх районів, командир добровольчого батальйону ОУН, директор Народного музею І.Гончара. Були присутні й іноземні гості: заступниця Генерального консула Румунії та примар (міський голова) м.Крикова. Урочисто прозвучав Державний гімн України у акапельному виконанні гурту "Хорея Козацька".

З вітальним словом до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Вадим Козачок - послідовний натхненник, ініціатор, ідеолог етно-екофесту. Він, зокрема, підкреслив: програма фестивалю розрахована на те щоб задовольнити всі смаки та побажання, вона насичена і різноманітна та буде цікавою і дітям, і дорослим.

В цьому році етно-екофестиваль проводиться вдруге. А це ґрунтовна підстава того, що його проведення стане доброю традицією і Кодимщина щороку зустрічатиме гостей.

І з кожним разом у нього ставатиме все більше вірних друзів, все більше гостей, професійних і самодіяльних мистецьких колективів приїздитимуть на Кодима-фест.

Та головна мета проекту за задумом організаторів - популяризація Кодимщини, її культури, історії, побуту, народних промислів та ремесел, створення позитивного іміджу краю, розвиток етнотуризму, залучення інвестицій і розбудова відповідної інфраструктури для економічного відродження району.

Голова РДА також подякував людям, які щоденною працею зробили все можливе (і — навіть неможливе) для того, щоб фестиваль відбувся та побажав гостям та учасникам фестивалю, всім присутнім відкрити для себе сьогодні Кодимщину, її пречудову природу, прадавню історію та аутентичну народну культуру і мистецтво. З вітальними промовами до гостей та присутніх звернулись й інші учасники відкриття: всі вони висловлювали захоплення побаченим в фестивальному містечку, рівнем підготовки та дизайну, розмаїттям костюмів, чудовими виробами місцевих майстрів, висловлювали впевненість, що фестиваль нікого не залишиться байдужим і Кодима-фест буде збирати гостей з року в рік.

А після відкриття на гостей фестивалю очікувала різноманітна насичена та надзвичайно цікава програма: обрядове дійство "Весілля Кодимщини, "Галявина забавлянок" та "Розбишацький рай" на дитячому майданчику "Котруца", майстер-класи з приготування страв та народних художніх ремесел (гончарства, різьби по дереву, мистецтва флоромозаїки, ткацтва, виготовлення свічок з воску тощо). Послухати народні думи й пісні у виконанні кобзарів та лірників всі бажаючі мали можливість у Кобзарській хаті. А надвечір на головній сцені фесту розпочалися виступи професійних творчих колективів.

19029737 232102370635969 4442717430100521567 n

Календар новин

<< < Грудень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31