Відбулася зустріч з учасниками АТО

dscn0019

2 березня відбулася запланована зустріч керівництва району з військовослужбовцями - учасниками антитерористичної операції. На захід були запрошені керівники служб та установ, що здійснюють соціальний та правовий захист населення, начальник відділу Держгеокадастру у Кодимському районі, голова ГО”Районна спілка воїнів-учасників АТО Кодимського району”.

Відбулася відверта та предметна розмова, під час якої учасників АТО поінформували про стан виконання цільових програм, заходи щодо соціальног захисту ветеранів.

Зокрема, начальник управління соціального захисту населення О.Гайдук повідомила: на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків управління соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01.03.2017 року перебуває 154 учасники бойових дій та проінформувала про пільги, компенсаційні виплати, знижки за користування комунальними послугами, телефоном, знижки за проїзд тощо.

Управлінням соцзахисту РДА також проводиться значна робота щодо сприяння колишнім військовослужбовцям у працевлаштуванні, навчанні, зокрема, по програмі „Підготовка водіїв транспортних засобів категорії В”; оформлюються документи та надаються путівки для направлення до санаторно-лікувальних закладів для оздоровлення. Учасникам бойових дій та членам сімей загиблих видається щорічна грошова допомога, адресна грошова компенсація на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Є й такі, що потребують психологічної допомоги. Вони виявляються на особистому прийомі або при відвідуванні. Таким учасникам АТО пропонується санаторно-лікувальна психологічна реабілітація.

Інші доповідачі доповнили головне питання інформацією про стан виділення земельних ділянок учасникам АТО (С. Невська), надання їм медичних послуг (С. Дарієнко, О. Алтухова), пенсійне забезпечення (Т. Кобзар), про послуги з працевлаштування та навчання (О. Шпак) та надання безоплатної первинної допомоги, доступ до вторинної правової допомоги (А. Спатерук).

Найбільш обговорюване питання — виділення земельних ділянок учасникам АТО, зокрема, для будівництва та ведення домашнього господарства. Окрім роз’яснень посадовців компетентних служб, військовослужбовці, які вже пройшли певні процедурні питання отримання земельних ділянок, теж консультували побратимів.

Отже, такі заходи – це традиційна форма не тільки інформаційної-роз’яснювальної роботи, а й містять також соціальну і психологічну складову, свідчать про те, що влада — доступна, відкрита для спілкування, готова до конструктивного діалогу.

 dscn0017

Календар новин

<< < Вересень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30