Кодимщина вшанувала пам'ять жертв голодомору в Україні!

Пам'ять про Голодомор 1932-1933 рр. має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі. 

Голодомор 1932 - 1933 років, який Законом визнано геноцидом українського народу, прокотився кількома смертоносними хвилями Україною, забрав мільйони життів, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори.

Ця трагічна подія - одна з найстрашніших гуманітарних катастроф в історії людства. За своїм вражаючим масштабом її можна порівняти лише з втратами нашого народу від Другої світової війни.

В листопаді в районі відбулись різноманітні заходи з метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.

В освітніх та бібліотечних установах, районному історико-краєзнавчому музеї організовані художні, фото-документальні та книжкові виставки, літературно-історичні читання, бесіди, лекції, «круглі столи» за тематикою трагічних подій 30-х років минулого століття. В населених пунктах Кодимщини впорядковувались пам’ятники, пам’ятні знаки, місця масових поховань загиблих під час голодоморів.

Навчальними закладами організоване проведення тематичних уроків, лекцій, виховних годин, вечорів Пам’яті про історичні події 30-х років в Україні та нашому краї.

26 листопада 2016 року на знак жалоби на будівлях органів влади, місцевого самоврядування, установах та організаціях району були приспущені прапори, у районному центрі та населених пунктах Кодимщини обмежено проведення розважальних програм, дискотек, спортивних змагань тощо.

У День пам'яті жертв Голодомору у районному центрі, населених пунктах району відбулись мітинги, поминальні церемонії з покладанням траурних вінків, свічок, квітів та колосків до пам’ятних знаків, вшануванням пам'яті померлих хвилиною мовчання за участю представників органів державної влади, місцевого самоврядування, трудових колективів установ та організацій, представників об’єднань громадян та ЗМІ.

У районному центрі у траурному мітингу взяли участь голова районної ради Г.Гладенький, голова райдержадміністрації В.Козачок. У своїх промовах посадовці акцентували увагу на тому, що: під час геноциду 32-33 років XX ст., влаштованого більшовицьким режимом, в Україні загинули мільйони безвинних людей; Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми завжди згадуємо з сумом та гіркотою; попри всю нелюдську жорстокість більшовицького режиму Голодомор не зламав волю народу; повсюдно українці чинили спротив колективізції та продрозкладці, відомі також чисельні факти солідарності та взаємодопомоги, які вони виявляли у ті моторошні часи; сьогодні (в умовах зовнішньої загрози) ми повинні винести належні уроки з трагічних подій минулого історії, щоб не допустити їх у майбутньому.

Присутні на зібранні священники УПЦ МП та УПЦ КП провели (по черзі) панахиди за жертвами Голодомору та виголосили проповіді відповідної тематики та змісту.

Проведення заходів з вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні сприяло об’єднанню, консолідації громадськості, утвердженню в суспільстві демократичних цінностей, відновленню історичної правди та справедливості.

41g g copy

4g 4

42g p

 

Календар новин

<< < Червень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30