Вітання голови районної ради Олега Чернійчука з Днем Конституції України!

конст7

Шановні жителі Кодимщини!

Сердечно вітаю вас з Днем Конституції!

Конституція - це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов'язки держави, суспільства та громадян. Конституція у кожній країні світу — це його святиня, оберіг найголовніших цінностей народу — демократії, незалежності, суверенітету, соборності; гарант прав і свобод громадян.

Як відомо, за оцінкою українських істориків, однією з перших європейських конституцій нового часу була конституція Пилипа Орлика. Проте, чинності вона не набула і не розкривала питань власності, кордонів, мови, державних символіки тощо.

І ось, пройшовши різні парламентські слухання та політичні митарства, 28 червня 1996 року, на п’ятому році Незалежності, була прийнята Конституція Української Держави. З того часу, у Конституцію були внесені численні зміни. Це ознака політичного часу - прагнення постійно оновлювати, перезавантажувати, перезапускати Конституцію, іноді прагнути внести зміни “під себе”. Логіка істеблішменту така - ми погано живемо, бо у нас недосконала система влади. Та ні! Суспільство втрачає відчуття святості основного закону. А публічно-владні інституції, які культивують поміж себе корупцію та профанацію основного закону, більше не викликають поваги та підтримки!

Дорогі друзі!

Щиро бажаю усім нам, щоб Конституція України, ця святиня, на яку при Інавгурації у Присязі українському народові кладуть руку (іншу на серце) Президенти, не переписувалася щоразу після зміни влади, а була єдиним, основним, непорушним, недоторканим, з досконалістю норм, правильним у всі часи законом України, обов'язковим для виконання усім без винятку!

Сердечно зичу кожній родині Кодимщини, усім жителям добра, злагоди та фінансового достатку у родинах, радості буття, надії на краще, любові та миру. Давайте регулювати усі суспільні відносини на рівні Конституції і тоді Україна стане дійсно європейською, заможною, правовою державою, яку поважатимуть у всьому світі!

Календар новин

<< < Жовтень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31