Звернення голови районної ради Олега Чернійчука до жителів району з нагоди пам’ятної дати - 22 червня початку війни

день скорботи

Шановні жителі Кодимщини!

22 червня, у день початку німецько-радянської війни, ми відзначаємо День скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́.

22 червня 1941 р. о 3-й годині 15 хвилин німецька артилерія та авіація нанесли несподіваний масовий удар по радянських військах. Цей наступ став початком німецько-радянської війни, або бойових дій на Східному фронті Другої світової війни. За кілька годин під бомбардування потрапили всі міста в західних областях СРСР - Київ, Одеса, Севастополь, а також Мінськ, Мурманськ. Війна із самого початку розпочалася на території України.

У бойових діях на всіх воєнних театрах, за даними українських істориків прямі людські втрати України становили 8-10 млн осіб, загальні демографічні – понад 13 млн. Таким є Український вимір Перемоги.

На жаль, друга світова війна відкрила для українців руйнівну "силу" обох тоталітарних режимів – нацистського та комуністичного. У західній оптиці наша країна фігурує під знаком “Росія”, а відтак зникає з виду. Та розширюючи фокус поза російську перспективу (країну, яка й сьогодні пред’являє геополітичні претензії на статус великої держави та здійснює свавілля на Сході нашої держави) український фактор у перемозі над нацизмом безперечний.

З'ясування масштабів демографічних втрат України в Другій світовій війні та увічнення пам'яті воїнів Червоної армії, вихідців з України, знаходимо в унікальному багатотомному історико-меморіальному виданні "Книга Пам'яті України", на сторінках якого - імена мільйонів загиблих. У 250 томах за областями, за кожним населеним пунктом, подані імена полеглих. Борис Олійник писав: «І доки є пам’ять в людей і живуть матері, допоти й сини, що спіткнулись об кулі, живуть». І це достеменно так.

То ж сьогодні, у День скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́, згадаймо звитягу солдат і офіцерів, які ціною життя гнали ворога з українських земель!

Вшануємо тих, кому випала доля на власні очі побачити її жахіття!

Славімо ветеранів, доземно вклонімося, бо їх ще й досі переслідує привід війни!

Вічна пам’ять і слава усім, хто загинув! Почесті тим, хто боронив і продовжує боронити мир в Україні!

Героям слава!

Календар новин

<< < Жовтень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31