Затверджено перспективні плани 24 областей України

пеп

27 травня Кабінет Міністрів України затвердив з доопрацюванням перспективні плани формування територій громад Запорізької, Львівської та Одеської областей. Таким чином, затверджено перспективні плани формування територій громад 24 областей України.Проекти розпоряджень розроблено відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та у відповідності до критеріїв Методики формування спроможних територіальних громад.

Так, у Запорізькій області передбачено 67 спроможних територіальних громад, у Львівській – 73, в Одеській – 92. Плани охоплюють 100% територій областей.

Перспективні плани розроблено спільними зусиллями обласних державних адміністрацій, Мінрегіону, органів місцевого самоврядування, Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, профільних асоціацій, народних депутатів та експертів.

«Завершився складний процес узгодження перспективних планів 24 областей, які стануть основою нового адміністративно-територіального устрою базового рівня», – прокоментував прийняття розпорядження Міністр розвитку громад на території України О. Чернишов.

 

 

Оголошення про формування списку присяжних для Кодимського районного суду

 присяжні

Відповідно до вимог ст.64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», на підставі подання № 2-1360/20 від 25.05.2020 року Tериторіального управління державної судової адміністрації України в Одеській області, з метою забезпечення належного здійснення судочинства на території району, Кодимська районна рада формує список присяжних для Кодимського районного суду Одеської області.

Присяжними можуть бути громадяни України, що досягли тридцятирічного віку і постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду , а також які відповідають вимогам ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та дали згоду бути присяжними.

Не підлягають включенню до  списків присяжних громадяни:

 1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Усіх бажаючих бути присяжними просимо звертатися до 22 червня 2020 року у Кодимську районну раду за адресою: 66 000, пл. Перемоги, 1-1, м. Кодима, каб. № 2, тел. (04867) 2 62 68, (04867) 2 66 75.

Рішення "Про затвердження Положення про порядок формування та затвердження списків присяжних Одеською обласною радою"

http://oblrada.odessa.gov.ua/wp-content/uploads/902-VII.pdf

Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19

 вірт пл

В Україні запрацювала Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19
В рамках цього проекту кожен українець має можливість безкоштовно отримати індивідуальні консультації від сертифікованих психологів та тренерів-практиків з емоційного інтелекту Освітнього хабу міста Києва, які дозволять зберегти та зміцнити позитивний емоційний та психологічний стан людей протягом всього часу дії карантину; а також навчатись онлайн м'яким навичкам (soft skills), які потрібні кожному, незважаючи на вік та професію.

Вже в перший день роботи портал відвідало понад 10 000 українців.

Як показав досвід Китаю, під час довгострокової дії вимушених обмежень, спричинених пандемією коронавірусу, різко погіршується психологічний стан людей, що призводить до значного збільшення кількості розлучень, нервових зривів, суїцидів тощо.

Всесвітня організація охорони здоров'я також публічно попередила про можливі серйозні зміни психологічного здоров'я людей на всій планеті.

На жаль, свіжі результати соціологічного дослідження проведеного групою «Рейтинг» свідчать, що серед українців також зростає рівень тривожності.

Зважаючи на це, з метою дії на упередження, даний проект надає можливість людям безкоштовно отримувати: позитивні емоції, психологічну підтримку та корисні знання під час вимушеного перебування на карантині «в чотирьох стінах».

На Платформу можна зайти за посиланням https://moncenter.eduhub.in.ua/

Відбулося засідання постійної комісії Кодимської районної ради з бюджету, фінансово-економічної політики та власності

26 травня2

26 травня відбулося засідання постійної комісії Кодимської районної ради з бюджету, фінансово-економічної політики та власності.

Депутати заслухали начальника фінансового управління Кодимської районної державної адміністрації Т. Ніколішину з питанням про внесення змін до районного бюджету Кодимського району на 2020 рік у міжсесійний період.

Члени комісії проголосували одноголосно та вирішили: запропонувати голові районної державної адміністрації своїм розпорядженням внести зміни до розподілу видатків районного бюджету Кодимського району на 2020 рік, затверджені рішенням районної ради від 24 грудня 2019 року № 592-VІІ «Про районний бюджет Кодимського району на 2020 рік».

26 травня7

26 травня6

26 травня5

26 травня4

26 травня3

Як Одеська область виходитиме з каратниту

 моз copy copy

За даними Міністерства охорони здоров'я, Одеська область відповідає критеріям (велика кількість тестувань, незначна кількість нових хворих та невелика заповненість лікарень хворими на коронавірус) згідно яких можна пом’якшити карантин.

Так, із 22 травня на території області поновлюються міжміські пасажирські перевезення. Разом з цим рух громадського транспорту в містах та всередині районів має відновитися рішенням місцевих комісій з надзвичайних ситуацій.

Крім того, працюємо з Укрзалізницею у напрямі повернення залізничного сполучення всередині регіону. Якщо протягом тижня залізничники завершать всі необхідні підготовчі роботи і дозволятиме епідемічна ситуація, приміські поїзди запрацюють вже з 1 червня.

Також відновлять роботу всі установи й заклади – без застосування дистанційної роботи працівників. В окремих організаціях соціального захисту будуть дозволені групові навчання, але для не більш як п’яти осіб.

За умов дотримання рекомендацій МОЗ відкриються й заклади дошкільної освіти. У школах відбудеться ЗНО, а вищі навчальні заклади проведуть вступну кампанію.

Дотримуйтесь використання всіх засобів індивідуального захисту та рекомендацій лікарів, аби кількість нових інфікованих була контрольованою та не довелося впроваджувати додаткові обмеження.

Бережіть себе та дотримуйтесь правил карантину.

Відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та у справах молоді

комісія аптека1

Наприкінці минулого тижня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та у справах молоді з питанням надання фінансової підтримки комунальному підприємству “Кодимська аптека” у зв’язку з його збитковістю.

 

За результатами детального розгляду питання та його обговорення, члени комісії надали низку пропозицій, зокрема: керівнику КП “Кодимська аптека” Г. Богачук вжити конкретні результативні заходи з оптимізації роботи закладу на час карантину; провести розрахунки, які підтверджуватимуть економію коштів та надати ці пропозиції на розгляд наступного засідання постійної комісії районної ради (29.05.2020 року); провести роз’яснювальну роботу з персоналом аптеки щодо необхідності проведення заходів з оптимізації; дотримуватися рішення районної ради від 28 травня 2015 року № 560-IV щодо виплати інтенсивності працівникам до відновлення прибутковості підприємства; переглянути та тимчасово припинити виплату надбавок та ін. заохочувальних виплат працівникам до виходу з кризової ситуації тощо.

комісія аптека2

комісія аптека3

комісія аптека4

Підсумки соціально-економічного становища Кодимського району у січні–березні 2020 року

статистика

У січні–лютому 2020р. кількість населення району зменшилась на 58 осіб і, за оцінкою, на 1 березня 2020р. становила 28224 особи. Кількість померлих перевищило кількість живонароджених – 83 та 51 особа відповідно. Міграційне скорочення становило 26 осіб.

Заборгованість із виплати заробітної плати на 1 березня 2020р. відсутня.

За оперативними даними, на 1 квітня 2020р. кількість овець та кіз становила 157 голів (на 31,4% менше).

На 1 квітня 2020р. у районі зареєстровано 373 юридичних особи та їх відокремлених підрозділів.

__________

1 Деякі дані наведені за інший період згідно з Планом державних статистичних спостережень.

 

Більш детально зі статистичною інформацією можна ознайомитись на офіційному вебсайті Головного управління статистики в Одеській області: http://www.od.ukrstat.gov.ua/

 

 

 

Начальник Людмила КОТВИЦЬКА

Вітання голови Кодимської районної ради Олега Чернійчука з Днем вишиванки

1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Шановні земляки! Дорогі друзі!

День вишиванки – одне з небагатьох свят не державного та не релігійного характеру. Це свято самобутньої, неповторної, барвистої української культури, ниткою через віка протягнутий зв'язок поколінь. Це унікальний феномен людського духу та код нації.

Для українського народу традиційний вишитий одяг завжди мав сакральне значення. У величних символах - захист від вроків, відвід уваги ”лихого ока”, оборона воїнів від ворогів та лютої смерті тощо. Чого тільки варта вишиванка матері, коли вона, вплітаючи свої думки, вишивала долю для своєї дитини. В тих вишиванках народні пісні і найсильніша молитва матері.

Сьогодні майстерно переплітаються у вишиванках сучасне та минуле. Вони стали важливою частиною нашого гардеробу. Вишита сорочка все більше заслуговує на увагу модників. Та незмінним залишається одне — це наша національна святиня, символ єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

То ж щиро вітаю усіх з Днем вишиванки! Вдягаймо українське не тільки у свято і всьому світу показуватимемо красу нашої безцінної реліквії, збережемо споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу!

Зі святом!

Сергій Паращенко передав медичним працівникам ключі від автомобілів екстреної медичної допомоги

пр

Голова Одеської обласної ради Сергій Паращенко передав медичним працівникам ключі від автомобілів екстреної медичної допомоги.

«85 спеціалізованих санітарних автомобілів екстреної медичної допомоги типу «В» отримали Одеська станція екстреної медичної допомоги (37 автомобілів) та районні стації Одеської області (48 автомобілів), зокрема – Арцизького, Білгород-Дністровського, Біляївського, Великомихайлівського, Іванівського, Ізмаїльського, Любащівського та Подільського районів», – повідомив голова обласної ради Сергій Паращенко та зазначив, що санітарний транспорт, який знято з чергувань в місті Одеса, буде передано закладам охорони здоров’я на місцях. Питання щодо передачі автотранспорту в райони області розглядатиметься на наступній сесії обласної ради.

Кожен автомобіль обладнаний дефібрилятором, пульсоксиметром, електрокардіографом, вакуумними шинами, ношами та іншим обладнанням, яке буде використовуватися для надання екстреної медичної допомоги фельдшерськими бригадами Одеської області.

Автотранспорт закуплено на умовах співфінансування на загальну суму 165 319 815 грн., з яких – 75% коштів виділено з державного бюджету (123 989 861,25 грн.) та 25 % було виділено обласного бюджету (41 329 953,75 грн.).

Нагадаємо, що в рамках реалізації пілотного державного проекту розвитку системи екстреної медичної допомоги Одеська область отримала субвенцію з державного бюджету на закупівлю автотранспорту, придбання обладнання та медичних засобів для навчально-тренувального стимуляційного центру, придбання апаратно-програмного комплексу для оперативно диспетчерських служб.

пр2

 

пр5

пр6

 пр3

 

пр4

 пр7

 пр8 copy

 

21 травня в Україні відзначають День вишиванки

вишиванка

День вишиванки відзначають в третій четвер травня. У 2020 році це свято відзначимо 21 травня.

Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Багато її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення.

У День вишиванки всі, від малого до великого, вбираються і вирушають у своїх справах. Традиційне українське вбрання виглядає дуже святково і дарує всім відмінний настрій.

Як з'явився День вишиванки

День вишиванки виник у Чернівцях в 2006 році. Його ініціатор - письменник, журналіст Леся Воронюк, яка будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти і викладачі й одяглися відповідно.

У перший рік учасників флешмобу було небагато, але з кожним роком День вишиванки набуває все більшої популярності, і в цей день надягають український традиційний одяг все більше людей не тільки в нашій країні, а й на планеті.

 

Незабаром у Кодимській лікарні запрацює нова цифрова радіографічна рентгенівська система

rentgenivski-aparati-ecoray-ecoview-9-plus

15 травня на останній 34-й позачерговій сесії Одеської обласної ради було прийнято рішення про виділення для приймального відділення КП «Кодимська центральна районна лікарня» нової цифрової радіографічної рентгенівської системи Eco View 9 Plus. У відділенні наразі проводяться ремонтні роботи. Після узгодження деяких організаційних питань система буде встановлена.

Довідково.

Універсальна рентгенографічна система «ECOVIEW 9» призначена для проведення поліпозиційних (стоячи, сидячи, лежачи) поліпроекційних рентгенографічних досліджень органів грудної клітини (в тому числі серця), черепа, кістково-суглобової і інших систем і органів людини в умовах стаціонарних рентгенівських кабінетів медичнпотреб их установ. Це ефективне за якістю і вартістю рішення для медичних організацій будь-якого рівня.

 

З робочим візитом із Саврані до Кодими. Олег Чернійчук зустрічав колег

20200515 110527

15 травня до Кодимської районної ради з робочим візитом завітали голова Савранської районної ради Людмила Чумак та депутат районної ради Микола Базей.

У ході зустрічі голова райради Олег Чернійчук та директор КП "Кодимська районна центральна лікарня" Руслан Онуфрієнко поділилися з колегами досвідом співпраці органів місцевого самоврядування та медичними закладами в умовах другого етапу медичної реформи, зокрема, щодо: використання бюджетних коштів, фінансування лікарні, програми медичних гарантій, кадрового забезпечення тощо.

Як зазначив О. Чернійчук, саме на місцеву владу, в умовах обмеженого фінансування (особливо останнім часом) лягає основний тягар у вирішенні завдань і проблем медичної галузі. Тому ефективна комунікація місцевої влади з медичною спільнотою надважлива та дозволяє покроково вирішувати основне питання – якісна та доступна медицина для усіх громадян України.

 

2

20200515 110453

12+5: Уряд затвердив перспективні плани ще п'яти областей

пп2

Перспективні плани формування територій громад Волинської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської, Чернігівської областей затвердив Кабінет Міністрів України на засіданні 13 травня.

Документи розроблені у відповідності до Методики формування спроможних громад та з охопленням всієї території областей.

Ознайомитися з документами можна буде після їх публікації на Урядовому порталі.

У підсумку вже 17 областей мають затверджені Урядом перспективні плани, які охоплюють 100% їх території.

Раніше Уряд затвердив перспективні плани формування територій громад ЖитомирськоїЛуганськоїМиколаївської, Харківської, Івано-ФранківськоїТернопільськоїХерсонської,  ХмельницькоїВінницької, Донецької, Черкаської та Чернівецької областей.

Нагадаємо, перспективні плани формування територій громад стануть основою майбутнього адміністративно-територіального устрою базового рівня. «Голос України» опублікував Закон 562-IX, яким визначено що Кабінет Міністрів України  визначає адміністративні центри територіальних громад та території територіальних громад (громад) до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України.

В Україні ослабили карантин: що дозволено з 11 травня і які заборони збереглися

щ2 copy 

Послаблення карантинних обмежень, які визначив Кабінет міністрів у постанові № 343, запрацювали сьогодні, 11 травня.Цього дня частина закладів відновила свою роботу, однак за умови дотримання протиепідемічних заходів.

Що дозволили з 11 травня

 • Парки, сквери, зони відпочинку; лісопаркові та прибережні зони;

 • Дитячі та спортивні майданчики на вулиці;

 • Заклади побутового обслуговування;

 • Стоматології, салони краси та перукарні;

 • Діяльність закладів громадського харчування на винос (за умови, що об’єкт є оператором ринку харчових продуктів);

 • Тренування спортсменів національних збірних команд;

 • Діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів;

 • Літні майданчики просто неба в закладах громадського харчування;

 • Діяльність підприємств, які працюють у галузі засобів масової інформації;

 • Торгівля непродовольчими товарами в магазинах (зокрема тих, що розташовані в ТЦ);

 • Здійснення кіно- та відеозйомок, репетицій в театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах (до 50 осіб та без глядачів);

 • Діяльність музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників (приймання відвідувачів за рішенням власника).

Що залишається забороненим

 • Фудкорти та зони розваг у ТРЦ;

 • Переміщення групами більш ніж 2 особи (окрім супроводу дітей);

 • Кінотеатри й театри;

 • Метрополітен, громадський транспорт без спецпропусків;

 • Перебування в громадських місцях без вдягнутих маски чи респіратора;

 • Приміський, міжміський, внутрішньообласний, міжобласний транспорт;

 • Регулярне залізничне та авіасполучення;

 • Спортзали, фітнес-центри;

 • Перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років без супроводу дорослих;

 • Перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу;

 • Університети, школи, дитячі садочки;

 • Самовільно залишати місця обсервації /самоізоляції;

 • Проведення масових заходів.

 

щ copy

 

Олег Чернійчук про послаблення карантинних обмежень. Засідання комісії ТЕП та НС

теп 12 травня3

Як відомо, після майже двох місяців від початку запровадження карантину Уряд почав знімати деякі обмеження.

Що буде дозволено та що залишається забороненим обговорили на засіданні ТЕП та НС при райдержадміністрації. Отже, з 11 травня на теренах району дозволено роботу підприємств, установ і організацій, визначених Постановою Кабінету Міністрів № 343 від 4 травня.

Чи працюватиме найближчим часом у місті ринок? Стосовно часткового відновлення роботи продуктового ринку, голова районної ради О. Чернійчук, безперечно висловився «за», але за умови дотримання наступних вимог: соціальне дистанціювання, масковий режим, регулярна дезінфекція, дотримання протиепідемічних заходів (вимірювання температури та ін.), як того вимагають постанови Уряду, а також постійне інформування через гучномовці правил поводження на ринку продавців і покупців. В цих умовах більш пильно повинні працювати створені мобільні групи, зокрема Держспоживслужба та поліціянти.

Що стосується роботи пунктів пропуску на території району, О. Чернійчук зауважив: вони мають йти на деякі послаблення коли йдеться про складні чи надзвичайні випадки. Такі заходи знизять соціальну напругу серед населення, але разом з тим не порушать карантинних вимог.

Висловився голова районної ради й за відновлення інфекційного відділення, яке успішно функціонувало до 2016 року і мало аж 25 боксів (за інформацією керівника КП «Кодимська ЦРЛ» Р. Онуфрієнка на сьогодні відновлено лише 5). Адже окрім COVID-19 у світі періодично відбуваються спалахи ін. інфекційних хвороб, наприклад, як у минулому році кору, що також потребує негайної ізоляції недужих.

Голова районної ради також інформував присутніх, що військовослужбовці Вінницького 9-го окремого мотопіхотний батальйон 59 бригади у повному складі перебувають на карантині після нещодавнього прибуття із зони проведення ООС.

Розглянувши ще низку питань порядку денного, члени комісії вирішили: рекомендувати голові міста дозволити роботу продуктового ринку у місті Кодима з дотриманням усіх карантинних заходів; окремо проіспектувати літні майданчики кафе та барів на предмет дозвільних документів.

теп 12 травня2

теп 12 травня1

Календар новин

<< < Травень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31